Şoför engelli çocuğuyla minibüse binmek isteyen anneyi almak istemedi!

9 Mart 2022 Çarşamba

Avcılar’da oturan 12 yaşındaki oğlu Demircan ile minibüse binmek isteyen Suna Şengül, şoför tarafından “engelli arabasının minibüste yer kapladığı” gerekçesiyle adeta azarlandı. Minibüste yaşanan anlar başka bir yolcu tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Yeşilkent Mahallesi’nde oturan Suna Şengül, engelli arabası ile yolculuk yaptırabildiği oğlu Demircan ve iki yakını ile minibüse binmek istedi. Minibüs şoförü iddiaya göre Suna Şengül’den yer kapladığı için engelli arabasını katlamasını ve engelli oğlu Demircan’ı kucağına alması koşulu ile kabul etti. Engelli annesi denileni yapılırken, şoförün birkaç yolcunun yerini kapladıklarına dair söylentisini duyunca parasını uzatarak, “3 kişilik alın, belki mazot parasını karşılarsınız” dedi. Bunu duyan minibüs şoförü, “Abla uzatma. Çok paran varsa taksi ile gidersin” karşılığını verdi.

Suna Şengül, oğlunun rahat yolculuk edebilmesi için arabasından indirilmemesi gerektiğini bu nedenle İETT otobüsü veya minibüsü kullandığını, arabanın taksi bagajına sığmadığını söyledi. Şengül, engelli oğlunu toplumdan soyutlamak istemediğini, diğer semtlerdeki minibüs şoförlerinin kendisine yardımcı olduğu halde burada karşılaştığı hareketi yadırgadığını, herkesin biraz empati yapması gerektiğini söyledi.

Sosyal medyada da yayılan görüntüler büyük tepki topladı.

Arkadaşları tarafından darp edilen zihinsel engelli öğrenci baygınlık geçirdi!

Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yattı

Benzer Haberler