Smile Hair Clinic Saç Ekim Merkezi

11 Ocak 2021 Pazartesi

Smile Hair Clinic Saç Ekim Merkezi

İLANDIR

Saç ekim merkezlerinde uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilen safir saç ekimi uygulamaları neticesinde sağlıklı saçlar ile bir ömür geçirmek mümkün.

Smile Hair Clinic Safir saç ekimi uygulamaları ile saç dökülme probleminden kurtulmak ve yüzde yüz sağlıklı saçlara sahip olmak mümkündür. Saç dökülmesi problemi yaşayanların tercih ettiği saç ekim uygulamaları saç derisinde yeni ve de sağlıklı saçlara sahip olmayı sağlar.

Saç derisinde yoğun bir şekilde dökülme olan ve saç derisi açılan kişilerin öncelikli tercihi olan saç ekimi uygulamaları günümüzde her kesimin tercihi olan bir uygulamadır. Saç ekim merkezlerinde uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilen safir saç ekimi uygulamaları neticesinde sağlıklı saçlar ile bir ömür geçirmek mümkün olur.

Safir Ekimi

Safir saç ekimi uygulamaları FUE ekim tekniğinin kullanıldığı uygulamalardır. Safir, oldukça değerli bir maddedir ve bu maddenin saç ekim esnasında saç derisinde açılacak olan kanallarda kullanılması ile safir saç ekimi terimi doğmuştur. Bu teknikte greft adı verilen saç köklerinin saç derisine tek tek ekimi gerçekleştirilir.

Uygulama saç ekim alanında ciddi başarılar verdiği için sıklıkla tercih edilir. Oldukça yeni bir teknik olan safir saç ekim uygulamaları günümüzde hem dünya çapında hem de ülkemizde oldukça yoğun şekilde tercih edilmektedir.

Safir Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir saç ekimi uygulamalarını tercih eden hastaların öncelikle saç kökleri FUE tekniği ile başarılı bir şekilde toplanır. Uygulama FUE tekniği ile benzerlik gösterir. FUE tekniğinde kullanılan çelik kalemler bu uygulamada tercih edilmez. Bunun yerine safir ekimlerde kalem formuna sahip safir cevherleri kullanılır.

Safir cevherler normal çelik kalemlere nazaran daha ince uçludur ve daha ince çaplarda deliklerin açılmasını sağlar. Açılan kanalların mikro düzeye sahip olması uygulama sonrasında meydana gelebilecek enfeksiyon riskini de en aza indirir.

Doku deformasyonu da böylece minimum seviyeye ulaşmış olur. Saç derisinde açılan kanalların ardından bu alanlara tek tek saç ekimi uygulaması yapılır ve bölge tamamen iyileştikten sonra hastalar sağlıklı saçlara sahip olabilirler.

Safir Ekimi Kimlere Uygundur?

Safir saç ekimi saçlarında dökülme problemi olan ve kellik problemi yaşayan birçok kişi için uygun olan bir uygulamadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bu uygulamalar ile kişiler kısa sürede başarılı sonuçlar elde edebilirler. Hastalar bu uygulamayı tercih etmeye karar verdikten sonra saç ekim merkezi ile iletişime geçerek muayeneye girebilir ve yapılacak tetkiklerin ardından operasyon için uygun olup olmadıklarını uzmanlardan öğrenebilirler.

Safir Ekimi Temel Aşamaları

Safir saç ekimi uygulamaları aşamalar halinde gerçekleşen bir uygulamadır. İlk olarak hastada kullanılacak olan yeni saç köklerinin toplanması sağlanır. Toplanan greftler saklanır ve hastada saç ekiminin yapılacağı alan işaretlemesine geçilir. Uygun alanların işaretlenmesinin ardından hastada saç ekim kanalları açılır ve ardından açılan bu kanallara saç köklerinin birer birer ekilmesi sağlanır.

Saç Ekimi Öncesi

Safir saç ekimi uygulamaları öncesinde hastaların uyması gereken bir dizi kural bulunur. Öncelikle alkol ve sigara gibi alışkanlıklara ara vermek gerekir. Ardından kan uyuşturucu ve sulandırıcı ilaçların kullanılması da bu süreçte hastaya yasaktır. Hastalar bu süreç hakkında bilgi almak ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmek için merkez uzmanları ile iletişime geçmelidir.

Saç Ekimi Sonrası

Safir saç ekimi uygulamaları sonrasında hastalar iyileşme sürecini dinlenerek geçirebilir. İyileşmenin ardından yeni saçların uyum sağlaması ve c anlanarak çıkması toplamda aylar süren bir durumdur. Hastalar bu süreçte sabırlı olarak sağlıklı saçlara sahip olabilirler.

Saç Ekimi Fiyatları

Smile hair clinic Saç ekimi fiyatları uygulamayı yapan merkeze göre farklılık gösterir. Hastalar uygulama için tercih edecekleri merkezler ile iletişime geçerek safir saç ekimi fiyatları ve merak edilen her türlü konu hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Etiket: smile hair

Benzer Haberler