Skandal sözlere skandal savunma: Evlilik tarihim de 30 Ağustos!

24 Temmuz 2019 Çarşamba

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Alinur Aktaş, ‘30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili tartışma yaratan sözlerinin yanlış anlaşıldığını;  30 Ağustos tarihinin anlamına binaen evliliğini bile bu tarihte gerçekleştirdiğini ve bu günde evlenmiş bir insana küfür edilerek demokrasiye katkıda bulunulamayacağını’ ifade etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısı ikinci oturumu gerçekleşti.

Başkan Alinur Aktaş, toplantıda yaptığı konuşmada, ‘30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili sözlerine yönelik eleştirileri değerlendirdi.

Aktaş, geçen hafta Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaptığı ve gündem teşkil eden konuşmanın içinden bazı kelimelerin cımbızla çekildiğini, verilmek istenen mesaj gizlenerek itibarsızlaştırma girişimi yürütüldüğünü iddia etti.

15 yıllık belediye başkanlığı döneminde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına gururla katıldığını, konuya ilişkin görüntülerin arşivlerden çıkarılabileceğini vurgulayan Başkan Aktaş, “Milli ve manevi değerlere olan bağlılığımı kimse ile tartışmam.

 

AKP’li Bursa Belediye Başkanı: 30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil

 

Buna kimsenin hakkı yok. Yeri gelmişken tekrar ediyorum. Bizlere bu zaferi armağan eden, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle ve şükranla yad ediyorum. 30 Ağustos, Türk Milletinin istiklal ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır” dedi.

‘SÖZLERİM ‘CIMBIZLANARAK’ ÇARPITILDI’

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde toplu ulaşımın ücretsiz olmasıyla ilgili vermek istediği mesajın siyasi muhalifler tarafından çarpıtıldığını ileri süren Aktaş, “Bana, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve şehitlerimize karşı olduğum yaftası yapıştırılmaya çalışılıyor. İfadelerimi çarpıtanlara, o gün mecliste dile getirdiğim sözlerle cevap vermek isterim: ‘O şehitlere, ayağının tozuna kurban olduğum o şehitlere ben nasıl laf söylerim? Amaç bana bir yafta vurmaksa, kusura bakmayın benim böyle bir düşüncem yok.

‘AÇIKLAMALARDAKİ KASIT BELLİ’

Aktaş, “Zaten bu video da gerek medya kuruluşlarınca gerekse sosyal medya aracılığı ile paylaşıldı. 30 Ağustos’un halkın ‘aktif şekilde’ şehir içinde hareket ederek katıldığı bir seremoniler bütününü içermediğini, protokol üyelerinin katılımıyla kutlanan bir tören olduğunu anlatmak istedim.

‘EVLİLİK TARİHİM 30 AĞUSTOS’

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 30 Ağustos tarihinin anlamına binaen evliliğini bile bu tarihte gerçekleştirdiğini hatırlatarak, “Bilerek ve isteyerek anlamlı bu günde evlenmiş bir insana küfür ederek, demokrasiye katkıda bulunmuyorsunuz. Şimdi gerçekler bu iken asıl ortaya çıkan ne biliyor musunuz?

Kimse ifademi eğip bükerek, kendine malzeme yaparak, Bursa halkına, seçilmiş başkanına ve meclis üyelerine hakaret edemez. O gün sarf ettiğim sözlerin, meclis tartışmalarının harareti sebebiyle yanlış anlaşıldığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Ulaşıma zam yapan AKP’li Bursa Belediye Başkanı 7,5 milyonu çiçeklere verdi

Benzer Haberler