Skandal görüntüler! Turşuları ve etleri işçilere toplatıp servis ettirdi

15 Ocak 2022 Cumartesi

İstanbul Kadıköy’deki bir tantunicinin, çalışanlarına yeniden servis için çöpten biber turşusu toplattığı görüntüler ortaya çıktı. İşletme sahibinin çalışanlara çöpleri karıştırıp biberleri tek tek toplattığı görüldü. Aynı kişi bu biberlerin ve etlerin, yeniden servis edilmesini de istiyor.

Kadıköy’de yüzlerce kişinin yemek yediği bir tantunicide çekilen görüntüler tepkiye neden oldu. Ortaya çıkan görüntülerde tantunicinin “Hiçbirisi yenmemiş. Topla topla, o biberleri topla tek tek. Müşteri tabağında eline sürmüyor, ağzıyla ısırmıyor. Tabakta kalıyor, yıkayacağız, koyacağız, niye çöpe atalım.” dediği duyuluyor.

“SADECE GÖSTERMEK İÇİN ÇEKMİŞ”

Görüntülerin çekildiği tantunicide çalışan tantuni ustası, “Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Biz zaten 3 tane tabaklara bırakıyoruz. Patronumuz demiş ki aslında ‘Fazladan bırakmayın ziyan oluyor’ bazı arkadaşlar 6-7 tane bırakıyorlar onun için söylemiştir. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için çekmiş videoyu” diye konuştu.

İNCELEME BAŞLATILDI

İşletme sahibi biber turşularının videodan sonra tekrar çöpe atıldığını öne sürdü ancak şikayetlerin ardından zabıta inceleme başlattı, Kadıköy İlçe Sağlık Müdürlüğü ise ürünlerden numune aldı.

Tepki çeken görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü’nün inceleme başlattığı belirtildi.

AKP’li Ünal konuşurken ‘Açım ben’ diye bağırdı, salondan çıkarıldı

Benzer Haberler