Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Siyaset kulisleri yeniden hareketlendi!.. ‘Erdoğan’dan MHP’li iki vekile bakanlık teklifi’ iddiası

Kulislerde, MHP’nin iki bakanlıkla temsil edileceği yeni kabineden söz edilirken, AKP’li Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığına kesin gözüyle bakılıyor.

Siyaset kulisleri yeni kabine değişikliği söylentileriyle dikkat çekiliyor. Kulislere göre, AKP hükümeti yeni yılda yeni bir kabine ile iş başı yapacak. Kabine değişikliğinde Cumhur ittifakı ortağı MHP’nin iki bakanlık ile temsil edileceği ifade ediliyor.

Medyafaresi.com’dan Hülya Karabağlı’nın haberine göre: MHP’ye düşecek bakanlıklardan biri Gençlik ve Spor Bakanlığı. Kabine değişikliği kulislerinde İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığına kesin gözle bakılıyor.

Hatta Cumhurbaşkanlığı kurullarından sürpriz bir ismin daha yardımcılığa getirileceği de kulislerde konuşuluyor.

Kulislerde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına ise soğuk bakılıyor. Bahçeli’nin böyle bir görevi istemeyeceği de belirtiliyor.

Yeni kabinede bazı bakanlıklarda değişiklik yapılacağına işaret edilirken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerlerini koruyacakları belirtiliyor.

Kabine değişikliği yeni kulislerin de gündemine oturmuş oldu.

Demirtaş’ın kardeşi ve avukatı duyurdu: ‘Hücrede bilinci kapandı, hastaneye sevk edilmedi’