Sivas’ta Kovid-19 karantina kurallarına uymayanlar KYK yurtlarına yerleştirilecek

10 Eylül 2020 Perşembe

Sivas’ta Kovid-19 karantina kurallarına uymayanlar KYK yurtlarına yerleştirilecek

Sivas’ta Kovid-19 karantina kurallarına uymayanlar KYK yurtlarına yerleştirilecek, masrafları kendileri karşılayacak.

Sivas’ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantina kurallarına uymayanların Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirileceği bildirildi. Öğrenci yurtlarında kalma süreleri boyunca oluşacak konaklama, yemek gibi masrafları kendilerinden temin edilecek.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Hıfzısıhha Kurulu, koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla ek tedbirler aldı.

Buna göre, test sonuçları pozitif olup ev izolasyonunda olması gerekirken karantina kurallarını ihlal eden kişilerin KYK yurtlarında izolasyon sürelerini tamamlaması sağlanacak. Bu kişilerin öğrenci yurtlarında kalma süreleri boyunca oluşacak konaklama, yemek gibi masrafları kendilerinden temin edilecek.

65 YAŞ GRUBU İÇİN SOKAĞA ÇIKMA SÜRELERİ BELİRLENDİ

İl Hıfzısıhha Kurulu kararınca 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmaları 11.00-16.00 saatleriyle sınırlandırıldı. Bahse konu yaş grubundaki vatandaşların 11.00’den önce ve akşam 16.00’dan sonra sokağa çıkmaları yasaklandı.

Benzer Haberler