Sisal Şans CEO’sundan KDV açıklaması

14 Aralık 2020 Pazartesi

Sisal Şans CEO’sundan KDV açıklaması

Sisal Şans CEO’su Selim Ergün, “Maliye’nin hasılattan alacağı yüzde 18 KDV gizlice kaldırılmış. Gerçekten gizlice kaldırıldı mı bu yüzde 18 KDV?” sorusuna, “Hasılat TVF’nin hesaplarında toplanıyor, biz buradan bir komisyon geliri elde ediyoruz. Bu komisyondan doğan KDV’yi ise kuruşu kuruşuna ödüyoruz” yanıtını verdi.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, şans oyunlarına dair merak edilen KDV ile ilgili olarak Sisal Şans CEO’su Selim Ergün’le konuştu.

Özkök yazısında, “Kafamda yılbaşı ve çekilişlerle ilgili birçok soru vardı. Bir de son günlerde çevremde Milli Piyango ve öteki şans oyunları ile ilgili söylentiler dolaşıyordu. Mesela, Milli Piyango’da ve Sayısal Loto’da ikramiye çıkma olasılığının düştüğü söyleniyordu. Çekilişin tekniğini merak ediyordum. Son olarak buna ‘yüzde 18 KDV’nin gizlice kaldırıldığı, bunun da önceki sözleşmelerde belirtilmediği’ iddiası eklenmişti” hatırlatmasını yaptı.

“KDV’Yİ KURUŞU KURUŞUNA ÖDÜYORUZ”

Özkök’ün “Son günlerde bazı gazetelerde haberler okuyorum. Maliye’nin hasılattan alacağı yüzde 18 KDV gizlice kaldırılmış. Bu yolla da sizin gelirleriniz yükselirken Maliye’nin gelirleri düşmüş. Gerçekten gizlice kaldırıldı mı bu yüzde 18 KDV?” sorusunu Ergün, “Hayır gizli bir şey yok, bu durum TVF’nin hem yazılı hem görsel medyada konuyla ilgili yaptığı açıklamalardan anlaşılıyor. Rakamlar da gösteriyor ki bir önceki modele göre hem devletin hem de oyun severlerin kazancı ciddi oranda artmış durumda. Tekrar altını çizmek isterim ki hasılat TVF’nin hesaplarında toplanıyor, biz buradan bir komisyon geliri elde ediyoruz. Bu komisyondan doğan KDV’yi ise kuruşu kuruşuna ödüyoruz” diyerek yanıtladı.

Ergün, “Dediğim gibi, bu bir hizmet alım sözleşmesi, bir özelleştirme değil. Oyunların şartname ve sözleşmeye uygun olarak oyunseverlere sunulması için gerekli tüm altyapının kurulması ve 10 yıl boyunca satış ve pazarlama dahil tüm operasyonun yönetilmesi hakkını kazandık. Bunu yaparken de tüm giderleri kendimiz karşılıyoruz, devletin cebinden tek kuruş çıkmıyor” diye konuştu.

 

Benzer Haberler