Şırnak’tan Ankara’ya araba almaya gitti dolandırıcılar tarafından öldürüldü

26 Mart 2022 Cumartesi

Şırnak’tan Ankara’ya araba almaya gitti dolandırıcılar tarafından öldürüldü

Hüseyin Angı, internetten beğenip kaportasını ödediği aracı almak Şırnak‘tan Ankara’ya geldi. İki çocuk babası Angı, aracı satın almak işçin buluştuğu kişiler tarafından gasp edilip öldürüldü.

Şırnak’ın Cizre İlçesinde ikamet eden iki çocuk babası Hüseyin Angı, hasta olan çocuğunu Diyarbakır’a tedaviye götürmek için internetten beğenip 2 bin lira kaporasını ödediği aracı almak için uçakla Ankara’ya gitti. İddialara göre, Ankara’da havalimanından kimliği belirsiz kişiler tarafından alınan Angı’dan haber alamayan ailesi polise başvurup Hüseyin Angı’dan haber alamadıklarını söyledikten sonra Cizre Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

ACI HABER GECE GELDİ, ANGI AİLESİ YIKILDI

Sabah’ın haberine gröre; Ankara’da tanıdıkları vasıtası ile oğullarını bulmaya çalışan Angı ailesine acı haber gece saatlerinde geldi. Ölüm haberi hem Angı ailesini hem de Cizre halkına büyük bir üzüntü yaşattı.

CENAZESİNİ BEŞ BİN KİŞİ UĞURLADI

Hüseyin Angı, Cizre’de Nuh Nebi Camisi’nde kılınan cenaze namazından sonra Asri Mezarlıkta toprağa verildi. Angı’nın kardeşleri ve yakınları olaya büyük bir tepki gösterdi. Ağabeyinin dolandırıcı çetesi tarafından öldürüldüğünü iddia eden Ahmet Angı, “Sabah erken saatlerde ağabeyimi havalimanından ben uğurladım Ankara’ya. İnternetten daha önce beğendiği ve aracı almak için iki bin TL ödemişti. Üzerinde de 40 bin TL nakit para vardı. Ankara’ya indikten sonra bir diğer ağabeyim Sait ile görüntülü olarak konuştu ve Ankara’ya vardığını söyledi.

Ankara’da havalimanında görüştüğü adamlar tarafından alındıktan sonra bir daha kendisinden haber alamadık. Haber alamayınca savcılığa ve emniyete başvurup kayıp başvurusunda bulunduk. Saat 21.00’a kadar aracı satan kişiyle görüşüyorduk. Saat 22.00 civarında da ağabeyim ölüm haberi ulaştı. Ağabeyim çocuğunu tedaviye götürüp getirmek için bu aracı almaya gitti. Ancak araç yerine cenazesi geldi. Fail ve faillerin biran önce yakalanıp adalet önünde hak ettikleri cezayı almasını istiyoruz” dedi.

Benzer Haberler