Şırnak’ta 14 bölgeye izinsiz olarak girmek yasaklandı

4 Ocak 2022 Salı

Şırnak’ta valilik merkez ile ilçelerine bağlı 14 bölge için 1 yıl süre ile “geçici özel güvenlik bölgesi” kararı aldı. Vatandaşlar belirlenen bölgelere izinsiz olarak giremeyecek.

Şırnak Valiliği, kentte milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması gerekçeleri ile 14 bölgenin 1 Ocak’tan itibaren “geçici özel güvenlik bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada “Şırnak İlimiz (Merkez, Cizre ve Silopi) Cudi Dağı Bölgesi, Bestler Dereler Bölgesi, Kurt Dağı Bölgesi, Kureşin Bölgesi, Karaçalı T. Bölgesi, Kel Mehmet D. Bölgesi, Serin V. Bölgesi, 2088 Rk T. Bölgesi, Küçük Su Y. Bölgesi, Gabar Dağı Bölgesi, Altın Dağ Bölgesi, İncebel Dağ Bölgesi, Oymakaya Bölgesi ve Tanin Tanin Bölgesinde 01 Ocak 2022 (dahil)-31 Aralık 2022 (dahil) tarihleri arasında 1 yıl süre ile ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın bahse konu tarihler arasında can ve mal güvenlikleri bakımından yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmeleri yasaktır” ifadeleri kullanıldı.

Cumhur İttifakı’ndan CHP’ye dev katılım!

 

Benzer Haberler