Oğan’dan eski danışmanı İnce’nin ‘Cumhur İttifakı’nı destekleriz’ dedi’ iddiasına yalanlama

11 Mayıs 2023 Perşembe

Eski danışmanı Alperen İnce, Sinan Oğan’ın ‘İkinci turda gerekirse Cumhur İttifakı’nı destekleyebiliriz, bakanlıklarımız, müdürlüklerimiz olabilir’ dediğini öne sürerek görevden bu nedenle ayrıldığını iddia etti. Oğan, İnce’nin iddiasını yalanladı.

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan’ın bir dönem danışmanlığını yapan Alperen İnce “Yol ayrımımız, özel sohbetimizde ‘İkinci turda gerekirse Cumhur İttifakı’nı destekleyebiliriz. bakanlıklarımız, müdürlüklerimiz olabilir’ demesinden kaynaklanır” iddiasında bulundu.

Oğan, İnce’nin iddialarını “Pis ve tutarsız bir iftiradır” diyerek yalanladı.

İnce’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

“Danışmanlığım sürecinde bu şahısla bir fotoğraf için kırk takla atan, sosyal medyaya koymak için can atanlar, yakınlık kurmak isteyenleri gördüm. Bu yollara tevessül etmedim. Niyetim üzere kendi emeğimle, kendi ilgi alanım dahilinde çalışmaya odaklandım. En başta konuşulan iş tanımıma riayet ettim, hatta her bir çalışan arkadaşımızla fazlasını yaptık. Çalışanlar benden şikayetçiymiş, sözgelimi patrondan çok mu memnunlarmış? Hak edilenden düşük ücretler, mobbingler… Camia küçük, yanında gezen herhangi samimi birine sorun anlatır.

Muharrem İnce’den sürpriz basın toplantısı

‘BİR AY SONUNDA YOLLARI AYIRDIK’

Bu işlerden anlayanlar bizlerin çalışma sistemini görünce “Yazık. Galiba çok ihtiyaçları var.” diyorlardı. Hakikaten öyleydi. Çok şükür, benim ihtiyacım o kadar derin olmadı. Emeğimin karşılığını alabilmek için sabrettim ve bir ay sonunda yolları ayırdık.

İş tanımımıza aykırı isteklerini saymıyorum bile. Ankara’daki çevremi oraya bağlamak, şahsi sosyal medya hesabımı “Sinan Oğan Gönüllüleri” hesabına çevirmemi talep etmesi vs.

‘KÜLLİYEN YALAN’

Birinci iddia; çok tembelmişim, istenilen verimi verememişim, Sinan Oğan’dan sonra İYİ Parti Genel Merkezi’nde işe girmişim… Bir de üstüne İYİ Parti’de yükselmişim. İşe girmem külliyen yalan.

Diyelim ki işe girdim, hadi öyle olsun. Sizin gibi vasatlar arasında bile tembelken, istenilen verimi veremezken pırlanta gibi uber yetenekli çocuklar varken İYİ Parti’de bırak yükselmeyi barınabilir miyim? Siz bu partiyi ne sanıyorsunuz ya 😀

İkinci iddia, işbu sebeplerden kinimi onu hedef alan yayınlarla çıkarıyormuşum. Girin bakın siteye, Sinan Oğan’ın adaylığı alakalı olumlu yazılar var. Meseleyi şahsileştiriyor olsam müsaade eder miyim? Bir yazarımızın şahitliğini de ekliyorum buraya:

Milliyetçi Odak’ta defalarca kez yazılar yazdım, Hatta Sinan Oğan’ı desteklediğim zamanlarda @alpereninceaei ‘ye “sana bir yazı atacaktım ama Sinan Oğan’a oy çağrısı yaptığı için zaten yayınlamazsın diye düşündüm” dediğimde bana kızıp mutlaka yazıyı yollamamı istemişti.

Kılıçdaroğlu: Çok iyi durumdayız ilk turda bitecek

‘İKİNCİ TURDA GEREKİRSE CUMHUR İTTİFAKI’NI DESTEKLEYEBİLİRİZ’ DEDİ’

Yol ayrımımız, özel sohbetimizde “İkinci turda gerekirse Cumhur İttifakı’nı destekleyebiliriz. bakanlıklarımız, müdürlüklerimiz olabilir.” demesinden kaynaklanır. Ben bu yola giremezdim. Bunu arkadaşlarıma açıklayamazdım. Kabul edebilecek olsam MHP’de olurdum. Çakmasında değil.

Ben Sinan Oğan’la çalışırken de İYİ Partiliydim bunu gizlemedim. Takipleştiğimiz şahsi hesabımda hep bu yöndeki görüşlerimi paylaştım. Meral Akşener’in yükselen, aklı başında yeni milliyetçiliğin filizlenmesi için bir şans olduğunu yazdım ama İYİ Parti’nin de hep asi çocuğu oldum

Bizi bilen biliyor çok şükür. Eleştirmeye önce kendi mahallemizden başlarız. Her şey fikrimiz için. Yaşını başını almış, kerli ferlilere çok çattık. Günahı ve bedeli neyse boynuma. Bir tane genci dert etmedik, haysiyetine laf uzatmadık. Bu onur bize yeter.”

OĞAN: PİS VE TUTARSIZ BİR İFTİRADIR

İddiaları Twitter hesabından yaptığı açıklamayla yalanlayan Oğan, şöyle yazdı: “1 Eylül 2022 – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında bizim gönüllü ekipleri içerisinde yer alan ve “1 aylık bursiyerlerimizden” olan Alperen İnce işe yeterince vakit ayıramadığı, kendisine verilen gönüllü kardeşlerimizi arama işini tam olarak yapamadığı için kendisine teşekkür ettik, yollarımızı ayırdık. Ondan sonra da bir daha görüşmedik. Bizim ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adaylığımızı açıkladığımız tarih 11 Mart 2023’tür. Kendisi benim sosyal medya danışmanlığımı yapmamıştır. Aşağıda yazılanlar pis ve tutarsız bir iftiradır. Bu genç kardeşimiz daha toydur, ekipten çıkarılmasını kedisine yediremeyip iftiralara başlamıştır. Ayrıldığı gündem bu yana bize türlü türlü iftiralar atmıştır. Son iftirası ipe sapa gelmez niteliktedir. O kadar toydur ki gönüllü gruplarından geçen yıl ayrılmış, dün ayrılmış gibi algı yapmaktadır.”

Yargıtay’a HÜDA PAR’ı kapatma başvurusu