Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş: Beni de öldürecekler

Yayın tarihi: 18 Mayıs 2024 Cumartesi 11:26 am - Güncelleme: 18 Mayıs 2024 Cumartesi 12:34 pm

Haber: CEREN URAL

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ‘kapılar arkasında kendi cinayetinin planlandığını’ belirterek “Beni de öldürecekler, haberiniz olsun” dedi.

Sinan Ateş iddianamesinden Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın azmettirici olduğunu söyleyen Ayşe Ateş, sosyal medyada tehdit edildiğini, kendisine uzun namlulu silahlarla gözdağı verilmeye çalışıldığını açıkladı.

Fatih Altaylı’ya konuk olan Ayşe Ateş, programda AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek “Kapılar arkasında Ayşe Ateş cinayeti planlanıyor. Konuşulmaya başlanmış. İçişleri Bakanlığı’na koruma başvurusunda bulundum. Beni de öldürecekler haberiniz olsun” dedi.

‘SİNAN, DEVLET BEY’İ ARADI, MURAT ÇELİKER ‘GİT SENİ ABİN KURTARSIN’ DİYEREK TELEFONU KAPATTI’

Tehditler esnasında Sinan Ateş’in Devlet Bahçeli’yi aradığını anlatan Ayşe Ateş “Özel kalemi Murat Çeliker ‘Git seni abin (İsmet Büyükataman) kurtarsın’’ deyip telefonu kapattı. İsmet Büyükataman da hiçbir girişimde bulunmadı. Tüm MHP cinayetin hazırlık sürecini biliyordu. Ancak Devlet Bahçeli’ye farklı aktarıldı. Devlet Bey kimseyi öldürtmez. Bu Devlet Bahçeli’nin tarzı değildir. Cinayet emrini Bahçeli’nin verdiğine, beni buna kimse ikna edemez. Ancak bu cinayetin işleneceğini herkes biliyordu. Yanlarında bu cinayetin organizasyonu yapılırken seslerini çıkarmadılar. Ne için koltuklarının bekası için” ifadelerini kullandı.

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş: Katlettikleri yetmedi, bu defa beni tehdit etmeye başladılar

 

Kaynak: HABER MERKEZİ