Sinan Ateş haberi MHP’yi kızdırdı: Sessiz kalmayız, bu böyle bilinsin!

10 Ekim 2023 Salı

Gazeteci Alican Uludağ’ın Sinan Ateş haberi MHP’yi kızdırdı. MHP’li Yönter, Uludağ’ın iddialarını ispatlaması için mahkemeye başvuracaklarını açıkladı. MHP’li Semih Yalçın ise “Sessiz kalmayız” dedi.

Gazeteci Alican Uludağ, MHP’li İzzet Ulvi Yönter’in, Başsavcı Vekili Ahmet Altun’a Sinan Ateş dosyasında bazı şüphelilerin bırakılması karşılığında Yargıtay üyeliği teklif ettiği iddia etti. Uludağ haberinde başsavcı ile tartışan Altun’un ise dosyayı bıraktığını belirtti.

Sinan Ateş cinayetinde kritik gelişme! Eski MHP’li vekil de ‘şüpheli’ oldu

‘YARGIDA HESAPLAŞACAĞIZ’

Söz konusu haberi “Sinan Ateş dosyasında neler oluyor? MHP yöneticisi İzzet Ulvi Yönter’in gizlice soruşturma savcısı ile görüştüğü, tahliye karşılığı Yargıtay üyeliği teklif ettiği öne sürüldü. Başsavcı ile tartışan savcı, dosyayı bırakıp izne çıktı” diye paylaşan Uludağ’ı MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr.İzzet Ulvi Yönter hedef aldı. Yönter “Alican Uludağ, bu iğrenç iddianı ispat etmezsen alçaksın, şerefsizsin, müfterinin en önde gidenisin…Yargıda hesaplaşacağız…” dedi.

‘SESSİZ KALMAYIZ, BU BÖYLE BİLİNSİN’

MHP’nin diğer genel başkan yardımcılarından Semih Yalçın, Yönter’e destek vererek Uludağ’ı hedef aldı.  Yalçın şunları kaydetti: “Genel Başkan Yardımcımız İzzet Ulvi Yönter’e kara çalmaya yönelik alçakça iftiralara yeltenenler, hesabını ilgili mercilere verecekler. Alican Uludağ türünden şeref ve haysiyet yoksunlarının partimizi ve dava arkadaşlarımızı zan altında bırakmaya çalışmalarına sessiz kalmayız. Bu böyle bilinsin.”