Sinan Ateş cinayeti şüphelisi Olcay Kılavuz emniyet amirinin düğününe katılmış

Yayın tarihi: 9 Temmuz 2024 Salı 8:46 am - Güncelleme: 9 Temmuz 2024 Salı 8:46 am

Sinan Ateş cinayetinin şüphelisi MHP’li Olcay Kılavuz’un cinayetten bir buçuk yıl önce  İstanbul Emniyeti İstihbarat Şubesi R Büro Amiri Serhan Altun’un düğününe katıldığı ortaya çıktı. Altun’un teş Davası’nda tutuklanan Avukat Serdar Öktem’le de arkadaş olduğu iddia edildi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Olcay Kılavuz’un Sinan Ateş cinayetinden 1 buçuk yıl önce katıldığı düğünü yazdı.

Saymaz’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Eski Ankara Organize Şube Müdürü Kerem Gökay Öner, geçen hafta Sinan Ateş Davası açısından kritik önemde bir suç duyurusunda bulundu.

Öner, Ateş’in tetikçisini Ankara’dan İstanbul’a kaçırdığı iddia edilen Tolgahan Demirbaş’ı suikastten bir gün sonra o dönemin MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yanından gözaltına aldıklarını açıkladı. Kılavuz, direndiği halde gözaltına engel olamamıştı.

Öner, Demirbaş’ın Asayiş Şube Müdürü Oben Özay tarafından sorgulanıp bırakıldığını ve gözaltı tutanağının gerçeğe aykırı şekilde düzenlendiğini ileri sürüyor. Özay, şimdi açıkta ve mal bildirimi davasında yargılanacak. Kılavuz ise Ateş suikastında şüpheli.

Kılavuz, suikastten bir buçuk yıl önce, 12 Haziran 2021’de, şu an İstanbul Emniyeti İstihbarat Şubesi R Büro (Organize Suçlarla Mücadele) Amiri Serhan Altun’un düğününe katılıp konuşma yapmış. Altun’un Ateş Davası’nda tutuklanan Avukat Serdar Öktem’le de arkadaş olduğu iddia ediliyor.

Bu yakınlık nereden geliyor? Kılavuz, hangi hukuka istinaden amirlerin düğününe katılıyor, Polis Akademisi’nin mezuniyet töreninde baş köşeye oturtuluyor?”ü

Polis şefinden suç duyurusu: Tutanak sahte, Tolgahan Demirbaş’ı Olcay Kılavuz’un evinde gözaltına aldık

Kaynak: TELE1