‘Silah da gerekir, silah da olur gerekirse’

10 Mayıs 2020 Pazar

Canlı yayında darbe tartışmalarına yönelik “Bizim aile şöyle 50 kişiyi götürür. Biz bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak” diyerek ölüm tehditleri savuran Sevda Noyan, gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube’daki canlı yayınına katıldı.

Katıldığı televizyon programında “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür” diyerek tepki çeken yazar Sevda Noyan,”Ben orada FETÖ’den bahsediyorum, darbeye karşı olan savunma hakkımızdan bahsediyorum” dedi.

Cüneyt Özdemir’in YouTube canlı yayınına katılan Noyan, konuya ilişkin “O programı yaptıktan sonra bir tepki almadık. Dün akşam saatlerinde bomba gibi gündeme düştü. Bir operasyon olduğu belli olan bir şey” ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı Sevda Noyan’ın geçmişini yazdı: İşte bu liste hazırlayıp katliama hazırlanan kadın o kadın

Noyan, söylediklerinin yanlış anlaşıldığını iddia ederken, şu ifadeleri kullandı:

“DARBE SÖYLEMLERİNE KARŞI YAPILAN BİR ŞEYDİ”

“İlk başta çok şey yapmadım, zaman zaman Twitter’da hepimiz şirazeyi kaçırabiliyoruz, ben de haddi aşan şeyler yazmış olabiliyoruz. Baktım ki iş çığırından çıkmaya başlayınca tekrardan izledim kendimi, sonradan baktım ki benim orada söylediklerim elbetteki o bölümü aldığınızda farklı anlaşılabilecek şeyler. Ben bütün bir konuşmada bir şeyden bahsediyorum. Ben 12 Eylül’ü yaşayıp üniversite okuyamadım. Sonra 28 Şubat’ı yaşadım. 15 Temmuz darbesi de hepimizde çok ciddi travma yarattı. Son günlerde yapılan darbe söylemlerine karşı yapılan bir şeydi. Bizi öyle yakalayamazlar, biz de bu sefer şey yaparız.”

Ölüm tehditleri yağdıran Sevda Noyan hakkında suç duyurusu

Noyan, ‘FETÖ’den bahsettiğini iddia etti konuşmasına ilişkin “Darbeye karşı olan savunma hakkımızdan bahsediyorum” dedi. Özdemir’in Noyan ailesinden gelen ‘bizimle ilgisi yoktur’ mesajını hatırlatması üzerine “Kastım da Noyan ailesi değil zaten” diyen Noyan, devamında şunları söyledi.

Ölüm tehditleri yağdıran Sevda Noyan’ın ailesi: Aile ismimizin saygınlığını kirletti

“ORADA MANEVİYATTAN BAHSETTİM”

“Biz 50 kişiyi götürürüz derken biz onları asarız, keseriz anlamında değildi ifade. 15 Temmuz başarılı olsaydı biz listeleri gördük. Orada maneviyatta bahsettiğim biz bu anlamda kendimizi güçlü hissediyoruz. Ama silah konusunda olay kendimizi savunmaktan, götürmekten bahsediyorum. Siz kalkıp seçilmiş bu ülkenin başkanına silahla sizi götürürüz diye söyleyeceksiniz, biz susacağız, bugüne kadar hep böyle yapılmış. Onlar yapıyorsa bizim de elimiz armut toplamıyor modunda bir konuşmaydı bu. Bıçak varsa savaşırım elimdeki neyse.”

Sevda Noyan’ın ölüm tehdidine destek olan Esra Elönü’den açıklama

“SİLAH DA GEREKİR, SİLAH DA OLUR GEREKİRSE”

Bunun üzerine Cüneyt Özdemir, “Terlikle yürümeyecek derken neyden bahsediyorsunuz, silahınız var mı?” sorusunu yöneltince Noyan “O dönemde, herkes ne olduğunu şaşırdı. Elimizde hiçbir şey olmadan bir anda bir darbenin içinde bulduk kendimizi. Şu anda böyle bir şeye hazırlıklıyız. İlla ki silahtan bahsetmiyoruz, ruhen hazırlıklıyız. Silah da gerekir, silah da olur gerekirse.” diye karşılık verdi.

Özdemir, “Ruhsatlı silahınız var mı” sorusunu yineleyince Sevda Noyan “Hayır benim ruhsatlı silahım yok ama karşıdaki sizi öldürmeye geldiğinde siz ne yapacaksınız? Ben elimde ne varsa savaşırım. Bunun örneklerini görmedik mi?” yanıtını verdi.

İsmail Saymaz’dan ölüm tehditleri yağdıran ‘Sevda Noyan’ tepkisi: Gitsin eşine sorsun

CÜNEYT ÖZDEMİR BAĞLANTIYI SONLANDIRDI

Bu sözler üzerine Cüneyt Özdemir, “Teşekkür ederim yayına katıldığınız için, sanırım sizinle bu konuda anlaşamayacağız.” diyerek bağlantıyı sonlandırdı.

Bağlantıdan sonra Özdemir, Sevda Noyan’ın tavırlarına ve söylemlerine tepki gösterdi. Özdemir, “Uyduruk bir şey çıktı. Canan Kaftancıoğlu bir şey demiş de… “Demedim” diyor. Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki “Demedim, böyle bir şey ima bile etmedik” diyor bu insanlar. Gelinen noktada biz de silahları hazırlıyoruz gibi cümleler çıkıyor. Böyle demiyor ama anlıyorsunuz yani. Hep beraber anlamamazlıktan mı gelelim?” ifadelerini kullandı.

Sevda Noyan’ın ilk ölüm tehdidi değil: Mumla ararsınız

NE OLMUŞTU?

Ülke TV’de Haber 7 yazarı Esra Elönü’nün sunduğu televizyon programında bir ölüm listesi hazırladığını ve ailesinin en az 50 kişiyi öldürmeye hazır olduğunu söylemişti.

Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.” demişti.Programın sunucusu Esra Elönü ise, Noyan’ın sözleri üzerine; “‘Ayak’ az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar” diyerek yanıt vermişti.

Sevda Noyan 20 Kasım 2019 tarihinde Barış Atay’ın Gezi Parkı Direnişi ile ilgili Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasını alıntılayarak “Gezi de sessiz kalanları mumla ararsınız” yazdığı ortaya çıktı.

Noyan’ın Gezi Parkı Direnişi üzerinden TİP Milletvekili Barış Atay’ı tehdit ettiği mesajı şöyle: “Sizlerde gezi de sessiz kalanları mumla ararsınız bunu iyi bilin zaten 15 temmuzun öfkesi hala burnumuzda yazık olur hepinize.”

Canlı yayında ölüm tehditleri savuran Sevda Noyan, gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube’daki canlı yayınına katıldı.

Benzer Haberler