Show TV muhabiri, kendisini taciz eden erkeğe mikrofon uzattı

Yayın tarihi: 15 Aralık 2021 Çarşamba 5:29 pm - Güncelleme: 11 Ocak 2022 Salı 4:14 pm

Show TV muhabiri Tuğba Södekoğlu’nu metroda taciz eden erkek, kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetten çıkarıldığı sırada tacizciye mikrofon uzatan Södekoğlu, “Hiç utanmadınız mı o teşhirciliği yaparken. Bir kadına bu travmayı yaşatmaya ne hakkınız var” dedi.

Show TV muhabiri Tuğba Södekoğlu, İstanbul Gayrettepe Metrosu’nda akşam saatlerinde sıralarında bir kişinin tacizine maruz kaldı. İşten çıkıp evine giden Södekoğlu, bir erkek tarafından takip edildi, daha sonra tacizci cinsel organını Södekoğlu’na göstermeye çalıştı. Ardından da Södekoğlu’nun önünü keserek üzerine yürüdü. Södekoğlu, Şişli Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği’ne verdiği ifadede söz konusu şahsı daha önce hiç görmediğini ve tanımadığını dile getirdi, tacizci hakkında şikayetçi oldu. Şüpheli, yakalanarak gözaltına alındı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Medyaradar’ın aktardığına göre, Södekoğlu verdiği ifadede yaşananları şöyle anlattı:

“11 Aralık günü saat 21.12 sıralarında Gayrettepe Metrosu’ndan çıkmış merdivenleri bitirip düzlüğe geçtiğimde erkek şahıs ilerlemesi gerekirken diğer yürüyen merdivene binmeyerek sola döndü ve yüzünü geride kalan merdivenlere doğru döndü. Beni beklemiş olduğunu düşünmekteydim. Benim yürüyen merdivenleri bitirmemem birkaç adım kala ben korktum ve erkek şahıstan şüphelendim.

Erken şahıs ile göz göze geldik. İlk önce fiziken tamamen bana döndü, bir süre sağa sola dönmeye devam etti. Beni daha da korku aldı. Ben erkek şahsa tedirginlikle bakmaya devam ettim. Ben yürüyen merdivenle düzlüğe geldiğimde tanımadığım erkek şahsın pantolonunun fermuarını açarak cinsel organını dışarı çıkardığını gördüm.

O sırada hemen şok olduğum için ‘Allah senin belanı versin’ diyerek düzlükten sonraki çıkışa gidecek olan yürüyen merdivene yöneldim. Çıktığımda, tanımadığım bir erkek şahıstan yardım talep ederek güvenlik görevlisinin yanına gideceğim esnada cinsel organını göstermiş olan erkek şahsın alt geçitte durduğunu gördüm. Baş kısmını arkaya çevirdiğinde o da bizi gördü. Biz aşağı inmeye devam ederken o da aşağı koşar adım indi ve gözden kayboldu”

TACİZCİYLE YÜZLEŞTİ

Tuğba Södekoğlu’nun ifadesi üzerine emniyet güçleri harekete geçerek söz konusu şahsı yakaladı.

Södekoğlu da, emniyetten çıkarılan şahısla yüzleşmeye gitti. Södekoğlu, tacizciye mikrofon uzatarak, “Hiç utanmadınız mı o teşhirciliği yaparken” diye sorarken, “Hala elim ayağım titriyor, sizi gördüğümde. Bir kadına bu travmayı yaşatmaya ne hakkınız var” ifadelerini kullandı.

Berfin, yüzüne asit atan eski erkek arkadaşıyla evlendi