Veyis Ateş’ten ‘ses kaydı’ açıklaması

20 Haziran 2021 Pazar

Veyis Ateş’ten ‘ses kaydı’ açıklaması

Firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediğine dair ses kaydı yayınlanan Veyis Ateş, kaydın montaj olduğunu iddia etti.  Veyis Ateş söz konusu iddialar nedeniyle Habertürk’e savunma vermek yerine istifa etmişti.

Ateş, ses kaydıyla ilgili sosyal medya hesabı Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

“Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır. Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp ‘Benim ABD’de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum’ dedikten 24 saat sonra ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklanan, kendi ifadesiyle ‘Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın’ yurt içi ve yurt dışı bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.

İLGİLİ HABER| Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasındaki ses kaydı yayınlandı

Merdan Yanardağ, SBK ile yaptığı son görüşmeyi anlatacak

“SEZGİN BARAN KOKRMAZ’IN MEDYADAKİ PARELEL YAPILANMALARI…”

Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla alelacele montajlanmış bu ses kaydını tıpki geçmişteki örnekleri gibi sosyal medyada servis etmişlerdir. “Bu özel insan” nihayet yargı önünde hesap verecektir.

Bir kez daha tekraren ifade ediyorum. Bu ses kaydı oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük hezeyan yaşayan bu şahısla hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır. İftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar Sezgin Baram Korkmaz’ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında hukuki haklarım mahfuzdur.”

Benzer Haberler