Sezer Öztürk’ün şoförü ile tanık ifadesi ortaya çıktı

28 Eylül 2021 Salı

Sezer Öztürk’ün şoförü ile tanık ifadesi ortaya çıktı

Cinayetten aranan futbolcu Sezer Öztürk’ün şoförü tutuklandı. Abdullah M. isimli şoför ifadesinde olay sırasında Öztürk’ün yanında olmadığını söyledi.

İstanbul’da bir kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kavgasıyla ilgili aranan eski futbolcu Sezer Öztürk’ün şoförü Abdullah M. ile olaya tanık olan Veli Ö.’nün savcılık ifadeleri ortaya çıktı.

Halil İbrahim Scholten isimli kişinin ölümüyle ilgisi olmadığını söyleyen Abdullah M., 7 yıldır Öztürk’ün şoförlüğünü yaptığını dile getirdi.

“JANDARMAYI GÖRÜNCE GERİ DÖNDÜM”

Abdullah M. “Olay tarihinde tam emin olmamakla birlikte saat 17.00 sularında Sezer Öztürk’ün oğlu İsmail Öztürk aradı. Babasının tanımadıkları biriyle kavga ettiğini söyledi. Ben de Sezer Öztürk’ün Paşaköy’de bulunan evine gitmek için kendi aracımla yola çıktım. Giderken yolda jandarma ekiplerini gördüm ve tekrardan ikametime geri döndüm” ifadesini kullandı. Olay günü görmediği Sezer Öztürk’ü telefonla aradığını ancak ulaşamadığın belirten Abdullah M., “Kendimi toplamak için biraz zaman geçirdim, ertesi gün kendi irademle jandarmaya teslim oldum” dedi.

“BİZİM GENÇLER DİNLEMEDİ”

Tanık olarak ifade veren Halil İbrahim Scholten’in yeğeni Veli Ö. ise piknik yaptıkları sırada Almanya plakalı gri ve siyah araçların kendilerinden yol istediğini sonrasında tartışma çıktığını söyledi. Veli Ö. ifadesinde olay anını şöyle anlattı:

“Halil İbrahim biraz dik kafalılık yaparak Alman plakalı araç sürücüsüne ‘Beş dakika bekle yolu açacağım’ dedi. Araç beş dakikadan fazla bekledi yanımıza gelerek tekrar sordu. Halil İbrahim de tartışma başlatarak yumruk attı. Adam ‘arabada ailem var’ diye söylese de bizim gençler dinlemediler. Halil İbrahim’in abisi Duran G. adamın kafasına araç kasasında bulunan sandalyeyi fırlattı. Arkadan gelen siyah renkli araç içerisinde bulunan adam silah çıkarttı ve havaya doğru ateş açtı.”

“BİZİMKİLERİ SORDULAR, KORKUDAN SÖYLEDİM”

Halil İbrahim Scholten’a ateş açıldığını söyleyen Veli Ö. “Sezer G. de çelme takarak adamı yere düşürüp elinden silahı aldı. Siyah araç içerisindeki adam yere düştükten sonra arabaya gitti ve bir silah daha aldı ama ateş etmedi. Diğer elinde de bıçak vardı, bıçağı sağa sola savurmaya başladı. Ortalık bir anda duruldu ve bizimkiler arabaya binip kaçtı. Silah çeken adamın yanına gidip ‘Siz cahil misiniz, genç çocuğa vuruyorsunuz. Onların dediklerine takılıyorsunuz’ dedim. Şahıslar bizimkilerin yerini sordular, ben de korkudan söyledim. Adamlar adres tarifimden sonra yanımdan hızla o tarafa doğru uzaklaştılar. Daha sonra Haydar G. geri gelerek beni aldı, bıçaklandığını söyledi” ifadesini kullandı.

ÖZTÜRK’ÜN ŞOFÖRÜ TUTUKLANDI

Veli Ö. şikayetçi olurken,  savcılık, Öztürk’ün ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti. Hakimlik de şüphelinin “Kasten öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Futbolcu Sezer Öztürk trafikte dehşet saçtı: 1 ölü 4 yaralı

Benzer Haberler