Seyircinin ‘berbatsın’ sözü Naomi Osaka’yı ağlattı

13 Mart 2022 Pazar

Dünyaca ünlü tenisçi Naomi Osaka, Indian Wells Masters turnuvasında kötü bir performans sergiledi. Osaka seyircilerden birinin ‘Naomi berbatsın’ sözlerinin kendisine Williams kardeşlere yapılan ırkçı saldırıyı hatırlattığını söyleyerek göz yaşlarına hakim olamadı.

Japon tenisçi Naomi Osaka, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Kaliforniya eyaletinde düzenlenen Indian Welss Masters turnuvasına ikinci turda veda etti.

Tek kadınlar kategorisinde Rusya’nın ukrayna’ya düzenlediği askeri operasyon sebebiyle tarafsız bir şekilde katılan Veronika Kudermetova ile karşılaştı.

Rus tenisçi, 1 saat 17 dakika süren mücadelenin ardından Osaka’yı 6-0 ve 6-4’lük setlerle 2-0 mağlup ederek turnuvada üçüncü tura yükseldi.

BERBATSIN SÖZLERİ AĞLATTI

Maç sırasındaki düşük performansı nedeniyle ilk set sonrasında bir seyirci tarafından “Naomi, berbatsın.” sözleriyle tepki gören Osaka, hakemin yanına giderek mikrofonla seyirciye cevap vermek istemesine rağmen bu talebi, kabul edilmedi.

Maç sonu katıldığı basın toplantısında gözyaşlarına hakim olamayan Osaka, “Seyircinin tepkisi, bana 2001 yılında Serena ile Venus Williams’ın buradaki turnuvada uğradıkları ırkçı saldırıları hatırlattı. O seyirciye teşekkür ederim. Sanırım kameralar önünde beni yeterince ağlatmayı başardı. Dürüst olmak gerekirse, burada daha önce de alaya maruz kalmıştım. Bu beni çok rahatsız etmiyor ama aynı durumları yeniden yaşıyorum. Ağlamamaya çalışacağım. Rakibimi tebrik ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

DEPRESYON NÖBETLERİ GEÇİRMİŞTİ

Avustralya Açık’ı 2019 ve 2021, ABD Açık’ı ise 2018 ve 2020 yıllarında kazanan Osaka, geçen yıl katıldığı Fransa Açık tenis turnuvasını yarıda bırakarak depresyonda olduğu gerekçesiyle turnuvadan çekilmişti. 2018’den beri uzun depresyon nöbetleri geçirdiğini söyleyen Osaka, Fransa Açık sonrası nadiren kortlara çıkmıştı.

WİLLİAMS KARDEŞLERE IRKÇI SALDIRI

Serena ve Venus Williams, 2001 yılında katıldıkları Indian Wells Masters turnuvasında seyirciler tarafından yuhalanmışlardı. Williams kardeşler kendilerine yönelik bu yuhalamaları ırkçı bir saldırı olarak kabul etmişti. Turnuvayı boykot edenler Serena ve Venus, boykotu 2015 yılında sonladırmıştı.

Kameraya “savaşa hayır” yazan Rus tenisçi şampiyon oldu

Benzer Haberler