Seyfi Dursunoğlu’nun yeğeni konuştu: Herkes mirastan pay alma ümidinde

21 Şubat 2021 Pazar

Seyfi Dursunoğlu’nun yeğeni konuştu: Herkes mirastan pay alma ümidinde

Usta sanatçı Seyfi Dursunoğlu’nun Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bıraktığı vasiyetine yeğeninin çocuklarından itiraz geldi. Dursunoğlu’nun bir diğer yeğeninin kızı olan Gizem Özkesoğlu ise, vasiyetnamenin hukuka uygun olduğunu belirterek “Bizim dışımızdaki herkes mirastan pay almak ümidinde” dedi.

‘Huysuz Virjin’ olarak tanınan usta sanatçı Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyeti yeğeninin itirazlarıyla gündeme geldi. Usta sanatçı Dursunoğlu’nun Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bıraktığı vasiyetine yeğeninin çocukları Evren Saydam ve Erhan Saydam’ın itiraz etti. Usta sanatçı diğer yeğeni Güliz Buyrukbilen’in avukat kızı Gizem Özköseoğlu da medyada çıkan haberlere ilişkin konuştu.

Milliyet’ten Sercan Kısmet’e konuşan Avukat Gizem Özköseoğlu, vasiyetnamenin hukuken usulüne uygun olarak düzenlendiğini söyledi. Özköseoğlu, “Annem, teyzem ve bir yeğeni dernek avukatlarına vekaletname verdi. Aslında bizim dışımızdaki herkes mirastan pay almak ümidinde” dedi.

“ADALETİN GERÇEK SAHİPLERİNİ BULACAĞINDAN ŞÜPHEM YOK”

Dursunoğlu, Huysuz Virjin’le özdeşleşen tüm sahne kıyafetleri ve aksesuarları ise muhafaza edilip sergilenmesi için Türker İnanoğlu Vakfı’na emanet etti. İtiraz edenlerin mahkemeden olumlu sonuç elde edeceklerini sanmadığını belirten avukat, “Tamamen kamu yararına olacak olan bu bağışın gerçek sahiplerine ulaşmasını ve çocukların yetiştirilmesine katkıda bulunulmasını geciktiriyor olmalarından dolayı üzüntümüz büyük. Hakkın ve adaletin gerçek sahiplerini bulacağından şüphem yoktur” dedi.

Özköseoğlu, “Bu kişilerle beraber bizim de itiraz etmişiz gibi adımızın geçmesi, gerçekten bizi derinden yaraladı” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Seyfi Dursunoğlu, Üsküdar’daki evinin ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikiminin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne verilmesini vasiyet etti. Sanatçı ayrıca evindeki tüm şahsi eşyalarını yeğeni Güliz Buyrukbilen’e, kullandığı cipi de yardımcısı Ümit Yazıcı’ya bıraktı.

Benzer Haberler