Sevilay Yılman’dan İnce’ye tepki! “Üslubunuza şaşırmadım yakışanı yaptınız”

Yayın tarihi: 13 Nisan 2023 Perşembe 8:53 am - Güncelleme: 13 Nisan 2023 Perşembe 8:56 am

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı televizyon programında Habertürk yazarı Sevilay Yılman’ı hedef aldı. Yılman, “Üslubunuza şaşırmadım. Yakışanı yaptınız.” sözleriyle İnce’ye karşılık verdi.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce dün TV100’de Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı. Işık, Yılman’ın daha önce gündeme getirdiği parti gelirlerini sordu. İnce ise bu sorunun ardından Yılman’ı hedef alarak soyadını ve saçlarını neden değiştirdiğini sordu.

İnce’nin bu konuşmasını paylaşan Yılman şu sözlerle tepki gösterdi:  “Sayın Muharrem İnce… Üslubunuza şaşırmadım. Yakışanı yaptınız. Ancak soyadımı eşimden boşandığım için değiştirdim. Saçlarımı da keyfim öyle istediği için ama sosyal demokratlığım hiç değişmedi. Ayrıca mesele ben değilim. @ctisik sorusunu çarpıtmadan yanıtlayın! Candaş size Daha önce benim bir yayında dile getirmiş olduğum şu soruyu sordu. Siz partiyi kurduğunuzda partinin giderlerini 2 hesap üzerinden gördünüz. Biri resmi diğeri şahsi hesabınızdı. Giderlerin çoğu yeterli gelmediği için şahsi hesabınızdan karşıladınız ve siz talep etmelerine rağmen partinin yetkili kurullarına şahsi hesabı açma konusunda neden direnç gösterdiniz? Neden şahsi hesabınızın incelenmesine izin vermediniz? Ve sizinle birlikte CHP’den ayrılan başta @GayeUsluer olmak üzere 6 kurmayınız ile bu yüzden tartışma yaşadınız mı? @vekilince

Saygılar…”

İnce’nin sözcüsü Sayan’a “Beşli Çete” tepkisi! “Momentum, füzyon, matematik bir de Kolin”