Sevgilisini pencereden attığı iddia edilen sanık hakim karşısında

11 Ocak 2022 Salı

Sevgilisini pencereden attığı iddia edilen sanık hakim karşısında

Antalya’da sevgilisi Safiye Nur Gürbüz’ü pencereden aşağı atarak ağır yaralanmasına yol açtığı iddia edilen şüpheli Aytaç Süleyman Daşbacak, “öldürmeye teşebbüs” suçundan kendisine açılan davada hakim karşısına çıktı.

Geçen yıl 22 Mayıs’ta 3 katlı apartmanın 2’nci katındaki dairede meydana gelen olayda Safiye Nur Gürbüz, oto galeri sahibi erkek arkadaşı Aytaç Süleyman Daşbacak’ın yaşadığı eve geldi.

Burada Gürbüz ve Daşbacak arasında çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Bir süre pencere önünde devam eden kavga sırasında Safiye Nur Gürbüz, apartmanın girişinde park halindeki Daşbacak’a ait otomobilin üzerine düştü.

İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, sol eli ve sol bacağı kırılan Gürbüz’ü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne, kavga sırasında aldığı darbelerle yaralanan erkek arkadaşı Daşbacak’ı ise Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürdü.

“BENİ PENCEREDEN ATTI”

Safiye Nur Gürbüz, ifadesinde erkek arkadaşının kendisini pencereden attığını iddia ederek, “Aramızda tartışma çıktı. Bu yüzden beni pencereden attı” dedi. Tutuklanan Aytaç Süleyman Daşbacak hakkında kasten yaralama ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’suçlarından iddianame hazırlanıp, dava açıldı. Aynı iddianamede, Aytaç Süleyman Daşbacak’ı başından yaraladığı öne sürülen Safiye Nur Gürbüz’ün de yaralama suçunu işlediği belirtildi.

Antalya 30’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada şikayetçi avukatı, eldeki deliller ışığında sanığın “öldürmeye teşebbüs” suçundan yargılanması gerektiğini belirterek, dosyanın ağır ceza mahkemesine gönderilmesini istedi. Talebi değerlendiren mahkeme heyeti, dosyayı ağır cezaya sevk etti.

TANIKLAR DİNLENDİ

Tutuklu sanık Aytaç Süleyman Daşbacak ile Safiye Nur Gürbüz, Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikinci kez hakim karşısına çıktı. Daşbacak, SEGBİS ile duruşmaya katılırken, Safiye Nur Gürbüz ile taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada dinlenen tanıklardan biri, bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile bağlanırken, diğer tanık salonda konuştu. Tanık Barış K., “Safiye’yi Aytaç vasıtası ile tanırım. Aytaç, benim yakın arkadaşım. Olay sabahı Aytaç’la Kumluca’ya araç almaya gittik. Dönüşte iki araçla geldik. Konyaaltı mevkisinde yakıt için mola verince Aytaç yanıma geldi ve Safiye’nin kendisine sosyal medya üzerinden aradığını ve intihar edeceğini söylediğini belirtti. Sonra Aytaç yanımdan ayrıldı” diye konuştu.

Diğer tanık Orçun C. ise Kumluca’ya giderken aracı kendisinin kullandığını belirterek “Aytaç’a telefon geldi. Yüksek sesle konuşuyordu. Konuşmalarından Safiye’nin intihar edeceği yönünde bir şeyler söylüyordu. Telefonu kapattıktan sonra sorduğumda bana Safiye’nin intihar edeceğini söyledi” dedi.

Aytaç Süleyman Daşbacak’ın komşusu Hatice K. ise sabah erken saatlerde cam kırığı sesi ile balkona çıktığını ifade ederek, “Aytaç, bu bayanla arabanın yanında ayaktaydı. Aytaç kıza ‘Seni seviyorum. Evlenecektik. Aşkım neden yaptın?’ diyerek söyleniyordu. Hava aydınlandığında polis geldi. Cam kırığından önce herhangi bir yardım sesi duymadım” diye konuştu.

“İDDİA MAKAMI ÇELİŞKİLİ İFADELER VERDİ”

Sanık avukatı ise Safiye Nur Gürbüz’ün yargılamanın her aşamasında çelişkili ifadeler verdiğini öne sürerek, “Sanık, müvekkilimizin kendisini ayağından tutarak aşağıya attığını söylüyor. Atılan mesafe 5 metre.

Eğer durum şikayetçinin anlattığı gibi olsaydı, aracın üzerine sırtüstü veya başüstü düşmesi gerekiyordu. Böyle bir durumda çok kaliteli camdan yapılan sunroof kırılmaz ve kaporta eğilirdi. Fakat tahminimizde şikayetçi bir şekilde kendisini aşağıya attı ve ayağındaki ayakkabı ile sunroofun üzerine sert bir şekilde düştü. Cam ancak bu şekilde kırılabilir” dedi.

Duruşma tanıkların dinlenmesinin ardından ertelendi.

Hayatına son veren Enes Kara’nın kaldığı yer Nur Cemaati’ne ait çıktı

Benzer Haberler