Sevgilisine ‘morali düzelsin’ diye kargoyla uyuşturucu yolladı

3 Ekim 2021 Pazar

Sevgilisine ‘morali düzelsin’ diye kargoyla uyuşturucu yolladı

Ankara’da N.D. isimli yurttaş, Antalya’daki kız arkadaşına hediye paketiyle uyuşturucu gönderdi. Paketi, kız arkadaşının babası bulunca N.D. tutuklandı.

N.D. kız arkadaşına ‘morali düzelsin’ diye kargoyla esrar yolladı. Esrarı kamufle etmek isteyen N.D. kutunun içine kahve ve çikolata koydu.

Gönderdiği kargonun sevgilisinin babası tarafından bulunması üzerine baba E.E. olayı savcılığa bildirdi.

Olayın savcılığa intikal etmesi üzerine gözaltına alınan N.D. suçlamaları reddetse de kargo firmasıyla yapılan görüşmede kargonun N.D. tarafından Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir şubeden gönderildiği tespit edildi.

ŞÜPHELENEN BABA KARGO ETİKETİNDEN N.D.’YE ULAŞMIŞ

Gelen kargoyu gören baba, neden çikolata ve kahvenin kargoyla yollandığını kızına sorması üzerine kızı M.E., moralinin bozuk olduğu için erkek arkadaşı tarafından yollandığını ve kutu üzerindeki etiketin sökülmesini istediğini söyledi. Bu durum karşısında şüphelenen E.E. hemen kargonun üzerindeki isme ulaşarak N.D.’ye neden kızına uyuşturucu madde gönderdiğini sordu.

Uyuşturucu gönderdiğini inkar eden N.D. ise sevgilisinin sıkıntılı zamanlarında uyuşturucu kullandığını iddia etti.

ADLİ TIP RAPORUNDA ORTAYA ÇIKTI

Şüpheli N.D. savcılık tarafından alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmedi fakat M.E. de kendisine gelen paketin içinde bulunan uyuşturucuyu iki hafta önce kullandığını beyan etti.

Bu durum üzerine savcılık M.E.’nin idrar örneğinin dosyaya eklenmesini istedi. Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda M.E.’nin idrarında bulunan örneğin kendisine gelen hediye paketindeki esrar maddesiyle aynı uyuşturucu ve uyarıcı madde olduğu tespit edildi.

Müşteki E.E.’nin beyanını ve M.E.’nin Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporunun değerlendirilmesi üzerine, şüpheli N.D.’nin savcılıktaki savunmasının üzerine atılı suçtan kurtulmaya yönelik olduğu belirlendi.

Mahkeme tarafından dosyaya gelen evrakların değerlendirilmesi ve şüphelinin savunmasının ardından sanık N.D., ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Camide uyuşturucuya sopalı dayak

Benzer Haberler