Ses telleri kesilen 39 köpeğin sahibine para cezası!

25 Aralık 2020 Cuma

Ses telleri kesilen 39 köpeğin sahibine para cezası!

Bir apartmanın bodrum katında uygunsuz koşullarda beslenen ve ses telleri kesilen 39 köpek için Cangül Ç.’ye 127 bin 920 TL para cezası uygulandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 9’uncu Bölge Müdürlüğü ekipleri, Keçiören’de apartmanın bodrum katında kafeslerin içinde uygunsuz koşullarda beslendiği belirlenen 68 köpeğe el koydu. Köpeklerin sahibi Cangül Ç.’ye de para cezası uygulandı.

“VAHŞİLİK VAR”

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nce hazırlanan raporda köpeklerden 39’unun ses tellerinin kesildiği belirlendi. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Çıkan raporda bir vahşilik var ve canların ses tellerine defalarca müdahale edildiği gözüküyor. Bir daha hayatları boyunca havlayamayacaklar. Rapordan sonra Cumhuriyet savcılığına gideceğiz ve suç duyurusunda bulunacağız ve davayı sonuna kadarda takip edeceğiz” dedi.

Öte yandan Doğa Koruma ve Milli Parklar 9’uncu Bölge Müdürlüğü ekiplerince, ses telleri tahrip edildiği belirlenen 39 köpek için Cangül Ç.’ye, 5199 sayılı kanunun 28’inci maddesi gereği hayvan başına 3 bin 280 lira olmak üzere toplam 127 bin 920 TL idari para cezası uygulandı.

Benzer Haberler