Serkut Bozkurt’tan Ahmet Hakan yanıtı: Sözlerimin arkasındayım

17 Haziran 2021 Perşembe

‘Sezgin Baran Korkmaz’dan para alan 12 gazeteciden biri’ olduğu yönündeki iddiaya ‘iftira’ diyen Ahmet Hakan’a Serkut Bozkurt’tan “Sözlerimin arkasındayım” yanıtı geldi.

Gazeteci, yazar Murat Ağırel, suç örgütü lideri Sedat Peker’in firari Sezgin Baran Korkmaz’ın oteline tehdit ve şantajla el konulduğu iddiasıyla başlayan tartışmalar ve açıklamaların ardından Peker’in videolarında gündeme getirdiği gazetecilerle ilgili bir TV kanalının canlı yayınında konuştu.

Ağırel “Sezgin Baran Korkmaz, ses kaydında 12 gazetecinin adını veriyor ve bu isimleri maaşa bağladığını söylüyor. Kaydı birçok kişiye dinletmiş” ifadelerini kullanırken, Şule Aydın’ın YouTube yayınına konuk olan gazeteci Serkut Bozkurt da Murat Ağırel’in yazısında bahsettiği, Sezgin Baran Korkmaz’dan para alan 12 gazeteciden birinin Ahmet Hakan olduğunu öne sürdü.

HAKAN: KENDİSİYLE YARGIDA HESAPLAŞACAĞIZ

Söz konusu iddiayla ilgili Ahmet Hakan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İddialar için ‘iftira’ diyen Hakan, gazeteci Serkut Bozkurt hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Hakan, açıklamasında şunları kaydetti:

“Dün akşam saatlerinde bir YouTube yayınında kendisine ‘gazeteci’ diyen ama adını ilk kez duyduğum bir şahıs, hakkımda alçakça iftiralar attı. Bugün itibariyle bu müfteri şahısla ilgili suç duyurusunda bulunuyorum. Kendisiyle yargı yoluyla hesaplaşacağız.”

BOZKURT: AHMET HAKAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNABİLİR

TELE1’e konuşan gazeteci Serkut Bozkurt, sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. Bozkurt, “Haberimin arkasındayım, iki farklı kaynağa dayandırdım. Ahmet Hakan suç duyurusunda bulunacakmış, bulunabilir” dedi.

Bozkurt, ‘Ahmet Hakan, SBK’dan para alan 12 gazeteci biri’ demişti

DÜNDAR: KORKMAZ’LA GÖRÜŞTÜM, ’12 KİŞİLİK LİSTE  YOK’ DEDİ 

Öte yandan gazeteci Uğur Dündar ise, Sezgin Baran Korkmaz’ın 12 gazeteciye maaş verdiği iddiasını reddettiğini söyledi. TELE1’de Evren Özalkuş’un sunduğu ‘Türkiye’nin Geleceği’nin programına konuk olan Dündar, şu ifadeleri kullandı:

“Dünden beri Sezgin Baran Korkmaz’la konuşmaya çalışıyorum. Bu dedikoduların ne kadarı doğru ne kadarı yanlış onları öğrenme gayreti içindeyim. Diyor ki, 12 kişilik konuşma listesi olduğu yalan diyor. Veyis Ateş’le ilgili çok kötü bir sözcük kullandı, onu kullanmayacağım burada. ‘O gazeteci değil, şantajcı ve kumpasçı’ diyor. Bunun dışında ‘Ses kaydında 12 kişilik bir isim listesi yok. Kimse töhmet altında kalmasın’ diyor. Ben de ‘Türkiye’de avukatınız sizin adınıza suç duyurusunda bulunabilir. Namuslu insanlar da şaibe altında kalıyor. Mesleğimiz yıpranıyor. Çıkın, belgeleriyle birlikte kamuoyuna deşifre edin’ dedim.”

 

Benzer Haberler