Serenay Sarıkaya: Ne kadar çaresiz hissettiğimi tarif etmem mümkün değil

25 Ocak 2022 Salı

Oyuncu Serenay Sarıkaya geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz bir kişi tarafından tekmelenerek saldırıya uğramıştı. Takıntılı hayranından şikayetçi olan Sarıkaya konuyla ilgili takipçilerini bilgilendirmeyi de ihmal etmedi.

Sarıkaya’ya saldırıda bulunan kişinin kendisine takıntılı olduğu ve sürekli adım adım takip edip, taciz ettiği öne sürüldü. Yaşadığı şoku atlatan oyuncu, olayın detaylarını Instagram hesabından anlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teşekkür eden Sarıkaya, kadınlara da ‘KADES’i mutlaka indirin’ çağrısında bulundu.

“ÇOK AMA ÇOK ÜZGÜNÜM”

Sarıkaya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Herkese merhaba, son günlerde basına da yansıyan ve geçtiğimiz birkaç aylık süre boyunca bana, iş arkadaşlarıma, yakın çevreme zarar verme eğiliminde olan, korku dolu anlar yaşatan, tehdit eden ve psikolojik baskı yaratan şahısla ilgili emniyet teşkilatımızın olaya müdahale etmesi ve konuyu adli birimlere taşıması sonucu mahkeme tarafından bir karara varıldı. Bu süre zarfında kendimi ne kadar çaresiz hissettiğimi, etrafımdaki sevdiğim insanları koruyamadığım duygusu ile ne kadar kahrolduğumu sizlere tarif etmem mümkün değil. Çok ama çok üzgünüm…

Bu ve benzeri nice hikayeleri her gün bir sürü kadının yaşadığını bilmenin verdiği sorumluluk ile bu mesajı paylaşmak istedim. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı, Aile İçi ve Kadına Şiddet Mücadele Birimlerinden Komiser Nurdan Hanım, Komiser Betül Hanım, Komiser Züleyha Hanım ve ekiplerine bu süreci müthiş bir hassasiyetle yürütüp ben ve benim gibi kadınların yalnız olmadıklarını hatırlattıkları için teşekkür ederim. Onlar gibi güçlü polis kadınların varlığını bilmek açıkçası içimi bir nebze daha rahatlattı.

Nurdan Hanım bir de ‘KADES’ uygulamasından bahsetti. Tüm kadınların telefonunda MUTLAKA olması gereken bu uygulama; doğrudan yakınınızda olan ilgili birimleri haberdar ediyor ve daha hızlı müdahaleyi mümkün kılıyor. Lütfen yükleyin… Dilerim yazdıklarım faydalı olabilir. Sevgiyle kalın…”

Serenay Sarıkaya yaşadığı saldırıyı anlattı!

Benzer Haberler