Seren Serengil’den sağlık durumu hakkında açıklama: Beyne oksijen gitmiyor

16 Nisan 2021 Cuma

Seren Serengil’den sağlık durumu hakkında açıklama: Beyne oksijen gitmiyor

‘Dumping sendromu’ yaşayan ve sağlık sorunlarının nüksettiğini duyuran Seren Serengil, “Çok zor bir süreç geçiriyorum. Yemek yediğim anda yemek bağırsağa gidiyor. Şekerim düşüyor, beyne oksijen gitmiyor” açıklamasında bulundu.

Bir süredir ‘Dumping Sendromu’ ile mücadele eden ve ameliyat olan Seren Serengil, zor günler yaşıyor. 2016’da geçirdiği mide operasyonunun ardından hızla kilo vermeye başlayan ve takipçilerinden yardım isteyen Serengil, bu kez son sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Seren Serengil hastaneye kaldırıldı

“ÇO ZOR BİR SÜREÇ GEÇİRİYORUM”

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Seren Serengil, hastalığı ile ilgili konuştu.

8 günlük tatile çıktığını da ifade eden Serengil, “Hepinize toplu bir cevapla teşekkür etmek istedim. Mesajlarınızı okuyorum çünkü vaktim oluyor. Çok zor bir süreç geçiriyorum. 46 kiloya düştüm. Kilomun düşmesi önemli değil. Ne yemek yersem hiçbir şekilde yaramıyor. Yemek yediğim anda fenalaşıyorum. O yüzden biraz dinlenmeye ve temiz hava almaya ihtiyacım var. Günde 10-15 ilaç içiyorum ama vücutta kalmıyor. O yüzden serum da alıyorum. Bunları kendi kafasızlığımdan yaptım, kabul ediyorum. Yemek yediğim anda yemek bağırsağa gidiyor. Şekerim düşüyor, beyne oksijen gitmiyor” dedi.

PROGRAMA ARA VERDİ

Sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği için sunuculuğunu yaptığı programa ara verdiğini duyuran 49 yaşındaki Seren Serengil, yapımcısından izin aldığını belirtti. Önce Bodrum’a ardından da Fethiye’ye geçeceğini sözlerine ekleyen Serengil’e takipçilerinden “Geçmiş olsun” mesajları yağdı.

“HER YEMEKTEN SONRA SENDROM GEÇİRİYORUM” DEMİŞTİ

Ünlü isim, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, “Son bir haftada tekrar hastalığım geriledi ve 46 kiloya düştüm. Her yemekten sonra sendrom geçiriyorum, fenalaşıyorum. Baş dönmelerim, mide bulantılarım geçmiyor. Bu ameliyatı geçirip, benim gibi olanlar varsa, bunları yaşadıysam ve sonra geçiyor mu ve nasıl geçiyor? Bilgilendirebilirse çok memnun olurum” ifadelerini kullanmıştı.

3.5 AYDA 25 KİLO

2016’da mide küçültme ameliyatı olan Serengil, o dönem hızla kilo vermeye başlamış hatta 3,5 ay gibi kısa bir sürede 25 kilo vermişti. Seren Serengil’e doktorları ‘Geri dönüşüm ameliyatı’ olması gerektiğini söylemişti.

Bu operasyonda bağırsağın ‘Gastrik bypass ameliyatı’ ile devre dışı bırakılan bölümü yeniden aktif hale getiriliyor.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Gastrik baypas ameliyatını yapan Opr. Dr. Ersin Aksu, Serengil’e şunları söylemişti:

Ameliyat sonrası bazı hastalarda ‘Dumping sendromu’ dediğimiz durum gelişebiliyor. Yiyeceklerin mideden bağırsağa hızlı geçişi sonucu hasta ağrı, kusma gibi birtakım şikayetler yaşayabiliyor. Siz de sabahları böyle bir şey yaşıyorsunuz. Bu, ameliyatın doğasında var ama geçici bir süre yaşanıyor.

8 ayı atlattık. Zaten kilo hedefimiz 45.5-46 bandındaydı. Size haftanın 2-3 günü hastanede serum ve vitamin takviyesi yapacağız. Geri dönüşüm ameliyatı zor ama ağır bir ameliyat değil. 2-3 ay daha sabrederseniz düzelecek. Tempolu çalışıyorsunuz, yaşadığınız sorunlarda bu da etkin tabii.

Benzer Haberler