Serdar Ortaç’tan ‘Ahmet Kaya’ açıklaması: Allah benim bin belamı versin

Yayın tarihi: 21 Mayıs 2024 Salı 1:21 pm - Güncelleme: 21 Mayıs 2024 Salı 1:22 pm

Ahmet Kaya’ya ödül töreninde çatal fırlatma protestosuyla 1996 yılında gündeme gelen şarkıcı Serdar Ortaç, bir kez daha pişmanlığını dile getirerek “Kendimi kesmek istiyorum o yıla döndüğüm zaman” dedi.

Serdar Ortaç bir kez daha Ahmet Kaya açıklamasıyla gündeme geldi.

1996 yılında Ahmet Kaya’ya çatal fırlatma olayıyla uzun süre tartışma konusu olan Serdar Ortaç, yeniden gündem oldu. Sosyal medyaya düşen görüntülerde Ortaç, annesinin Urfalı olduğunu ve kendisine Kürtçe öğrettiğini söyledi.

Katıldığı YouTube kanalında Ahmet Kaya’yla yaşadığı olay nedeniyle milyon kere özür dilediğini vurgulayan Ortaç, bir sosyal medya platformunda katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı:
“Kendimi kesmek istiyorum o yıla döndüğüm zaman. Sen hatırla abi. Ben 55 yaşındayım. O zamanlar Kürtçe konuşamazdın bile. Yalnız rahmetliye bakar mısınız? 96’da herif çıktı sahneye ve bunu yaptı ve herkese rağmen yaptı. Tutuklanacağını biliyorduk Reşit. Biliyordu herif. Yaptı bunu. Ne cesaretmiş ya. Çünkü müziği çok güzeldi. Allah bin belamı versin.”

DAHA ÖNCE DE ‘PİŞMANIM’ DEMİŞTİ

Ortaç daha önce de yaptığı açıklamalarda pişman olduğunu ifade etmiş, bir açıklamasında “Bugün olsa bu tepkiyi asla vermem. Kürtçe şarkı okunmasını destekliyorum ama asla şehit görmek de istemiyorum. Birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekli” demişti.

Serdar Ortaç’ın zor anları: Sahnede ayakta duramayınca dansçı kadınlar yardıma koştu

Kaynak: TELE1