Serdar Avcı, Mike Tyson’ı deviren boksöre ringi dar etti

9 Aralık 2021 Perşembe

Universal Boxing Organization (UBO) dünya şampiyonu boksör Serdar Avcı, daha önce Mike Tyson’ı nakavt eden Danny Williams’ı devirdi.

Birçok önemli başarıya imza atan Türk boksör Serdar Avcı, WBC Asya Gümüş Kemer maçı öncesinde Ukrayna’da daha önce Mike Tyson’ı nakavt eden Danny Williams ile Ukrayna’nın Kiev şehrinde karşı karşıya geldi. Dünya sıralaması için çok önemli olan 4 rauntluk müsabakanın sonunda sayı ile rakibine üstünlük sağlayan Avcı, dev bir galibiyete imza atarak sıralamada puanını yukarı çekmeyi başardı.

İlk 3 rauntta üstünlüğü rakibine bırakmayan Serdar Avcı, Danny Williams’ın son raunttaki atağına rağmen sayı ile müsabakanın kazananı oldu. Zorlu karşılaşma öncesinde Danny Williams için, “Geleceği varsa göreceği de var. Orada görüşürüz” diyen Avcı, galibiyetinin ardından ise, “Çok şükür kazanan biz olduk. Ülkemize zafer kazandırdım. Ne mutlu Türk’üm diyene. Evet, çok tecrübeli bir isim. Mike Tyson gibi bir ismi yendi. Biraz şovmenlik yaptı. Çok dayanıklı. Yüzüne net vurdum, ona rağmen düşmedi. Tebrik ederim” açıklamasını yaptı.

Avcı, 22 Aralık’ta WBC Gümüş Kemer karşılaşmasına çıkacak.

Türk boksör Avcı, Mike Tyson’ı deviren boksörle karşılaşacak

Benzer Haberler