Şenyaşar Ailesi iftarı adliye önünde açacak

13 Nisan 2021 Salı

Şenyaşar Ailesi’nin Şanlıurfa Adliyesi önündeki ‘Adalet’ nöbeti 36’ncı gününe girdi. “Kendilerine saldıranların kamu kurumlarında işe alındığını” belirten Şenyaşar Ailesi, iftarı adliye önünde açacaklarını söyledi.

AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyerleri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet, çocukları Adil ve Celal’i yitiren anne Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adliyesi önünde ‘Adalet’ talebiyle başlattığı nöbet eylemi 36’ncı gününde devam ediyor. Sabah saatlerinde adliye önüne gelen Şenyaşarlar, bina dışındaki bariyerlerin önünde oturarak eylemlerine devam etti.

“RAMAZAN AYINDA DA BURADAYIZ”

Mezopotamya Ajansı’na göre burada konuşan Ferit Şenyaşar, “Adil bir yargılama olsaydı tutuklu kardeşim serbest bırakılırdı. Ailem darmadağın olmuş. Kardeşime ağır bir ceza verilerek tek kişilik bir odada tutuluyor. Biz eve gidemiyoruz. Ramazan ayı boyunca burada olacağız. İftarlarımızı burada açacağız. Gitmeyeceğiz. Savcının dediği 23 kişi tutuklanmadan buradan kalkmayacağız” dedi.

“KAMU KURUMLARINDA ÇALIŞIYORLAR”

Şenyaşar, “hastanede kendilerine saldıran AKP’li Yıldız’ın akrabalarının Suruç Belediyesi’nde ve resmi kurumlarda işe alındıklarını” öne sürdü, “Bizim teşhis ettiğimiz kişiler şuan kamu kurumlarında çalışıyorlar. Benim kardeşim kimseyi öldürmedi. Bilirkişi raporları da bunu kanıtlamaktadır” ifadesini kullandı. Öte yandan aile, dayanışma çağrısını da yineledi.

Şenyaşarlar Davası’nda karar açıklandı

Benzer Haberler