Sendikalar Taksim’de: Sağlıklı, güvenceli, insanca bir yaşam için…

1 Mayıs 2021 Cumartesi

Sendikalar Taksim’de: Sağlıklı, güvenceli, insanca bir yaşam için…

‘Tam kapanma’ gölgesinde geçen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde DİSK, KESK, TMMOB ve TTB temsilcileri Taksim Meydanı’na çıktı.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile Türk Tabipleri Birliği (TTB), 1 Mayıs’ı kutlamak ve yaşamını yitirenleri anmak için Taksim Meydanı’na çıktı.

İstanbul’da 1 Mayıs: Taksim’e yürümek isteyenlere polis müdahalesi

“Sağlıklı, güvenceli, insanca bir yaşam için umut yan yana” pankartıyla Gümüşsuyu’ndan Taksim’e yürüyen DİSK, KESK, TMMOB ve TTB temsilcileri Cumhuriyet Anıtı’na 1 Mayıs çelengini bıraktı.

Anıt önünde açıklama yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise Taksim’e yürümek isterken gözaltına alınanlar için çağrı yaparak şunları söyledi:

“Bütün işçilerin emekçilerin bu ülkenin tüm değerlerini üretenlerin 1 Mayıs’ı başta Taksim Meydanı olmak üzere her yerde kutlaması haktır. Buna tahammülsüzlük kabul edilemez. Sabahtan beri 1 Mayıs’ı kutlamak isteyen arkadaşlarımızın gözaltına alınmasını kınıyoruz. Bütün gözaltına alınan arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz.”

Benzer Haberler