Seminere katılan öğretmenin koronavirüs olduğu öğrenildi

26 Ağustos 2020 Çarşamba

Seminere katılan öğretmenin koronavirüs olduğu öğrenildi

Seminer için okullara çağrılan öğretmenlerden birinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öne sürüldü. Mersin Eğitim İş Başkanı Boyar, “Salonda kırk öğretmen varmış” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı eğitim kurumlarında çalışan görevli yönetici ve öğretmenlerin katıldığı seminerlerin ilk gününde bir öğretmenin koronavirüs olduğu öğrenildi.

Mersin Eğitim İş Başkanı Hakan Boyar, MEB’in koronavirüs testi yaptıran öğretmenlerin seminerlere katılıp katılmayacağıyla ilgili bir açıklama yapmamasından dolayı, test yaptıran bir öğretmenin seminere katıldığını ve toplantı esnasında koronavirüs olduğunu öğrendiğini öne sürdü.

Kırk eğitimcinin yer aldığı seminere katılanlar panik yaşadı.

KLİMA, PENCERELER AÇIK

MEB’in açıklama yapmadığı için öğretmenin okula gitmek zorunda kaldığını belirten Mersin Eğitim İş Başkanı Hakan Boyar, “Klima, pencereler açıkmış. Daha sonra öğretmenin pozitif olduğu anlaşılmış. Bu programın bir milyon öğretmene test yapılıp başlatılması gerekiyordu. Çünkü hangi öğretmende Covid-19 var veya yok bilinmiyor. Bütün öğretmenler bir yere tıkıldı ve öğretmenler kurulu toplantısı yapıldı. Bu da bu olayları meydana getirdi” diye konuştu.

MEB’in öğretmenlerin sesine kulak tıkadığını söyleyen Boyar, öğretmenlerin tehlikeye atıldığını aktardı.

Boyar, şu ifadeleri kullandı:

“Bir milyon insanın hareketliliği demek bu. Bu toplantılar uzaktan yapılabilirdi ama MEB bu yönteme başvurmadı. Bunun acı sonuçlarını ilerde hep beraber göreceğiz. Bu sadece bilinen yüzü. Taşıyıcı olan öğretmenler henüz bilinmiyor. Şu an kırk tane öğretmen risk altında. Ayrıca toplantıya katılan öğretmenlerin tekrar okula gitmesi isteniyor. Ne kadar öğretmene bulaştığı, kaç öğretmenin koronavirüs olduğu bilinmeden, testler yapılmadan okula çağırılmaları facia.”

Benzer Haberler