Selvi: MHP ‘Serok Erdoğan’ sloganını bölücü bulmadı

13 Temmuz 2021 Salı

Selvi: MHP ‘Serok Erdoğan’ sloganını bölücü bulmadı

Abdulkadir Selvi, “MHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında atılan ‘Serok Erdoğan’ sloganlarının bölücü bir mesaj taşıdığını düşünmüyor” ifadesini kullandı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Diyarbakır ziyareti sırasında atılan ‘Biji serok’ sloganlarının MHP tarafında nasıl yansıdığını yazdı.

Selvi’nin aktardığına göre, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nu sık sık ‘Serok Ahmet’ ifadesiyle eleştiriler yönelten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu sloganı bölücü bulmadı.

Selvi, konuyla ilgili şunları yazdı:

“Bugün MHP’nin grup toplantısı var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır gezisi sonrası MHP Lideri Bahçeli’nin konuşması her zamankinden daha çok dikkatle takip edilecek. MHP’nin görüşlerini MHP lideri açıklayacak. Ancak ben MHP yöneticileriyle kurduğum temaslarda bir rahatsızlık hissetmedim.

Muhalefetin Cumhur İttifakı’nı çatlatmak için MHP’yi kaşıma çabalarının bir karşılığı gözükmüyor. MHP bu tuzağa düşmeyecek. MHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında atılan ‘Serok Erdoğan’ sloganlarının bölücü bir mesaj taşıdığını düşünmüyor. Bölgenin geleneksel bir yaklaşımı olarak değerlendiriyor. Bugün Bahçeli’nin vereceği mesajlar ne olacak, ona bakacağız ama ben MHP’de bir ‘Serok Erdoğan’ rahatsızlığı hissetmedim.”

YAZININ TAMAMI 

Benzer Haberler