Selvi, Erdoğan’ın ‘basketbol maçını’ yorumladı: İnsani bir sıcaklık söz konusu

4 Ekim 2021 Pazartesi

Selvi, Erdoğan’ın ‘basketbol maçını’ yorumladı: İnsani bir sıcaklık söz konusu

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basketbol maçı oynadığı görüntüleriyle ilgili “insani tarafı beni çok ilgilendirdi” dedi.

Selvi’nin kaleme aldığı yazısının ilgili bölümü şöyle:

Cumhurbaşkanı’nın oynadığı basket maçından bölümlerin yer aldığı videonun insani tarafı beni çok ilgilendirdi.

MAÇ SIRASINDA KAPTAN

Topu alamadığı zaman, “Pas verin bakalım” diye çıkışıyor. ”Alpay bana faul yaptı” diyecek kadar da sahici. Hamza Yerlikaya’yı, “Haydi Hamza, haydi Hamza” diye teşvik ediyor, basket topunu alınca bencil davranmayıp pas dağıtımı yapıyor. Attığı pası basket yapana, “Hele şükür” derken, attığı top potaya girmeyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na, “Ne yapıyorsun Mehmet ya?” diye çıkışırken tam bir kaptan refleksi gösteriyor. Maç sırasında, “Ver Serkan’a, ver Serkan’a” diye taktik veren, top rakip oyuncunun yüzüne çarpınca “Var mı bir şeyin?“ diye soracak kadar centilmen olan, potanın altına giren takım arkadaşına, “Yap sayını, yap sayını” diye seslenen tam bir basket oyuncusu vardı karşımızda. Maç bitince de “Mehmet ben kaç yaptım?” diye sormayı ihmal etmiyor, yani maç sırasında bir Cumhurbaşkanı değil, takım kaptanı havasında.

Erdoğan’ın İETT’de oynadığı dönemlerde Fenerbahçe’ye transferi gündeme gelen iyi bir futbolcu olduğunu biliyorduk. Ama basket oynadığını ben de son paylaşımları üzerine öğrendim.

Erdoğan, kriz anlarında dahi milli maçları kaçırmayacak kadar, Tokyo Olimpiyatları sırasında sporcularımızın şampiyonluk maçlarını izlemek için saati kuracak kadar sporla yakından ilgili. Aslında o sporla ilgisinden ziyade insani yönüyle ilgili bir durum.

İNSANİ SICAKLIK

Son dönemlerde Erdoğan’ın sağlığı üzerinden bir algı operasyonu yapılmak isteniyor. Bu tür iddiaları çökertecek en büyük yanıt, basket sahasında koşan, attığı basket topu potaya giren Erdoğan görüntüsü. Ama bazen bir kare görüntü sayfalar dolusu anlatmak istediğin şeyi en güzel şekilde ifade ediyor. Bu da sanatın ve sporun gücünden kaynaklanıyor.

O nedenle, bu tür görüntüleri zaman zaman paylaşmakta yarar var. Ayrıca insani bir sıcaklık söz konusu.”

Haberin tamamı için  tıklayın

Benzer Haberler