Sel mağduru Eminönü esnafları ve İBB yönetimi toplandı! İşte alınan kararlar

21 Ağustos 2019 Çarşamba

Sel mağduru Eminönü esnafları ve İBB yönetimi toplandı! İşte alınan kararlar

İstanbul’da yaşanan sel felaketinde en çok zarar gören Eminönü esnafları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi toplantı yaptı. İBB Sözcüsü Murat Ongun toplantıda alınan kararları açıkladı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun kendisine ait sosyal medya hesabından, Eminönü’deki sel mağduru esnaf temsilcileriyle yapılan toplantıda alınan kararları paylaştı. Murat Ongun’un kendisine ait hesabından yaptığı açıklamada ” Eminönü’nde geçtiğimiz hafta sonu yağıştan en çok etkilenen alt geçitlerdeki esnaf temsilcileri ve İBB yöneticilerimizin beraber yaptıkları toplantıda yapılan tespitler ve alınan kararlar şu şekildedir;” ifadelerini kullandı.

Yandaş medyanın İmamoğlu yalanlarına, sel mağduru esnaftan cevap

İŞTE ALINAN KARARLAR

İSTANBULLULARI ETKİLEYEN HER OLUMSUZLUĞA ADİL VE ŞEFFAF MÜDAHALE EDİLECEK

Toplantının ardından bölgenin bir daha su baskını ve göllenme riskiyle karşı karşıya kalmaması için radikal çözümler üreten İBB yönetimi, İstanbulluları etkileyen her durumda tutarlı, güvenilir, öngörülebilir, adil ve şeffaf bir yönetim anlayışı ortaya konulacağını ifade etti. İBB yönetimi, atılan adımların siyasetten uzak, eşitlikçi ve vatandaşların ihtiyaçlarına göre şekilleneceğinin de altını çizdi.

ALT GEÇİDİN TAHLİYE KAPASİTESİ 5 KAT BÜYÜYECEK

Alınan radikal çözümleri kamuoyu ile paylaşan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, Eminönü’nde yerin altından boru itme metoduyla 2 ayrı terfi hattı yaparak meydan ve altgeçide biriken suların anında denize tahliye edileceğini söyledi.Kısa vadeli çözüm olarak Eminönü alt geçidinde yer alan terfi istasyonundaki pompanın acilen 6 yeni daha büyük pompa ile değiştirileceğini (Kapasite ve debi 5 kat artacak) ve ara sokaklardaki yağmur suyu hatlarının revize çalışmasının acilen tamamlanacağını aktaran Murat Yazıcı, Metro İstanbul AŞ’ye ait elektronik sistemlerin doğru yere deplase edilerek tramvay ve meydana ulaşımda yaya sirkülasyonunun hızlandırılacağını kaydetti. Murat Yazıcı, Yenikapı Arıtma Tesisi’nde devam eden biyolojik arıtma tesisi inşaatının en kısa sürede tamamlanarak meydanda biriken atıksu ve yağmur sularının bu tesise aktarılacağını da dile getirdi.

ESNAFA 3 AY MADDİ YARDIM SAĞLANACAK

Eminönü alt geçidindeki dükkanları zarar gören vatandaşlara İBB tarafından 3 ay boyunca karşılıksız maddi yardım sağlanacağı açıklayan Yazıcı, zarar gören işyerlerinin bakım ve onarımının da İBB tarafında yapılacağını da sözlerine ekledi.

Benzer Haberler