Sedef Kabaş’a ‘Erdoğan’a hakaret’ten soruşturma

21 Ocak 2022 Cuma

Sedef Kabaş’a ‘Erdoğan’a hakaret’ten soruşturma

Gazeteci Sedef Kabaş‘a AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiasıyla soruşturma başlatıldı. RTÜK, Kabaş’ın sözlerini gerekçe göstererek TELE1’e inceleme başlatmıştı.

Gazeteci-yazar Sedef Kabaş hakkında TELE1’de katıldığı programda kullandığı sözler gerekçe gösterilerek “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

AA’nın haberine göre Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kabaş’ın bir televizyon programında yaptığı konuşmalarla ilgili inceleme başlattı. Başsavcılık, inceleme sonucunda Kabaş hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma açtı.

Soruşturma kapsamında Güvenlik Şube Müdürlüğüne, ilgili yayın kaydının temini ve incelenip tutanak tanzim edilmesi, ayrıca Sedef Kabaş’ın adres bilgilerinin tespit edilerek savunmasının alınması yönünde talimat verildiği öğrenildi.

Savcılığın, Kabaş’ın ifadesinin alınmasının ardından savcılığa bilgi verilmesi talimatını da verdiği bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Kabaş, Demokrasi Arenası programında “Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur” ifadelerini kullanmış, RTÜK de TELE1 hakkında inceleme başlatmıştı.

Merdan Yanardağ: RTÜK Başkanı ihsas-ı rey yaptı

Benzer Haberler