Sedat Peker’in telefon ifşası Erdoğan’ın yeğenin eşi çıktı

5 Haziran 2021 Cumartesi

Suç örgütü lideri Sedat Peker, yeni bir video yayımladı. Peker, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeninin eşi Serdar Ekşi ile olan telefon görüşmesini yayınladı.

Peker “Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip abinin yeğeninin kocası Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi serdar ekşi’nin karakolda milletvekilinin dövülme hadisesinin ve Suriye’ye giden askeri malzemelerle ilgili yaptığım telefon görüşmesi. serdar ekşi ne demiştim… Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz.” diyerek görüşmeyi yayınladı.

Sedat Peker ‘kibrit kutusu’ metaforunu bakın nereden almış!

Peker’in telefon görüşmesinde Ekşi’ye SADAT’a işaret ederek, “Biz 4 TIR yolluyorduk, onlar da 4 TIR veriyorlardı ama onların dağıtımını biz yapmıyorduk. Onlar getiriyorlardı, Suriye’de veriyorlardı başka yerlere… Bunlar silah mı satıyordu? Biz satmıyorduk, sen de vardın ben de vardım” derken, Ekşi’nin de “Evet, vardım vardım, birçok operasyonda vardım” şeklinde onayladığı görüldü.

‘PELİKAN’IN BAŞINI ARADIM’

Serdar Ekşi’nin Sedat Peker’le yaptığı görüşmede Pelikan’a girmeme tavsiyesi verdiği görülüyor. Peker’in “Onlarda var işin içinde nasıl girmeyeyim” sözlerine Ekşi’nin “Ben Süheyb’i aradım Pelikan’ın başı o zaten. Ben burada değilim geleyim görüşelim dedi” dediği kameraya yansıyor.

Serdar Ekşi: Reisim Pelikan’a girme.

Sedat Peker: Onlar da işin içinde nasıl girmeyeyim?

Serdar Ekşi: Pelikan’ın başı Süheyb’i aradım ben Hilal’in kocası var ya…

Sedat Peker: O benimle görüşmek istemiş zaten

Ekşi: Reisim ben görüşeyim mi Süheyb’le

Peker: Görüşsen ne diyecek ki?

Ekşi: Ben Feyza’yla görüştüm Hilal’in yardımcısı.

Peker’in “ifşaladığı” Sedar Ekşi kimdir? Erdoğan ile bağlantısı nedir?

ALBAYRAK İDDİASI

Ekşi, Erdoğan’ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Turkuaz Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak için “Serhat Albayrak medyadan gidecek, TRT ekibi de rahatsız partinin kendisi rahatsız Ak Parti’nin önde gelenleri A Haber’e çıkmıyorlar” dedi.

“METİN KÜLÜNK İLE KONUŞACAĞIM”

Ekşi’nin, Peker’in avukatını gönderip karakolda bir milletvekilinin darp edilmesi iddiasıyla ilgili hatırlatmasını da onayladığı görüntülere yansıdı. Peker, o sırada “Metin ağabey sözde karakol amirini organize edecekti, ilkin iki kişi kavga edecekti. Öyle bir organizasyon olmayınca karakol amirini ayarlayamadı” derken Ekşi’nin de “Ben oradaydım” ifadelerini kullandı.

Ekşi’nin “Metin Külünk’ün bağlantıları kopuk” dediği görüşmede Peker’in “Nasıl üstü çizilmiş MKYK üyesi” şeklinde konuştuğu görülüyor. Aynı zamanda Peker, Metin Külünk ile gün içinde telefonda konuşacağını da ekliyor.

Metin Külünk kimdir? 

SURİYE KONUSU

Suriye silahları konusunda ise “O malzemeleri yollarken sen yok muydun biz 4 TIR yollarsak 4 TIR da onlar veriyordu. Onlarınkinin dağıtımı biz yapmıyorduk. Onlar Suriye’de başka yerlere veriyordu. Onlar getiriyorlardı silah mı satıyorlardı biz satmadık sen şahitsin. Bizle yolluyorlardı daha önceki gibi sıkıntı yaşanmasın diye. Bu yaptıkları namussuzluk ” şeklinde konuşan Peker’e, Ekşi’nin “Doğru doğru” diyerek onayladığı da görüntülerde yer aldı.

Benzer Haberler