Abu Dhabi’de bir otelde patlama meydana geldi!

9 Şubat 2022 Çarşamba

Sedat Peker‘in de kaldığı Birleşik Arap Emirlkleri’nin Başkenti Abu Dhabi’de, bir binada meydana gelen patlama ülkeyi alarma geçirdi. Abu Dhabi Sivil Savunma Ekipleri patlamanın gaz sızıntısından meydana geldiğini açıkladı.

Abu Dhabi’de iddiaya göre bir otelin kral odasında gerçekleşen patlama sesi duyuldu. Ülkedeki basın organları patlamanın Yemen’deki İran bağlantılı Houthi isyancıları tarafından yapıldığını öne sürüyor. Otelin çevresinde yoğun polis ve acil müdahale önlemleri alındı.

PATLAMADA YARALANAN YOK

Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri Hamdan Caddesi’nde meydana gelen patlamanın kontrol edildiğini ve şu ana kadar herhangi bir yaralanma bildirilmediğini söyledi. Abu Dhabi Sivil Savunma Kurumu da yangının kontrol altına alındığını ve herhangi bir yaralanma olmadığını doğruladı.

PATLAMANIN NEDENİ ORTAYA ÇIKTI

Abu Dhabi Sivil Savunma Ekipleri tarafından yayımlanan bildiride patlamanın gaz tüpünün patlaması sonucu meydana geldiği açıklandı. Bildiride halk, resmi kaynaklardan bilgi almaya ve dolaşan söylentilerden ve yanlış bilgilerden kaçınmaya davet edildi.

PATLAMA BREZİLYALI FUTBOL TAKIMININ KONAKLADIĞI OTELE YAKIN

Patlama, şehrin kalabalık bir bölgesinde, Palmeiras’ın oteline yaklaşık 20 km uzaklıkta meydana geldi. İngiliz ve Brezilya basını ise, patlamalardan birinin Brezilyalı futbol takımı Palmerias’ın konakladığı otelin yakınlarında meydana geldiğini duyurdu.

Sedat Peker tarafında Falyalı’nın öldürülmesi sonrası hareketlilik!

Benzer Haberler