Sedat Peker’in beş ayrı suçtan müebbet hapsi istendi

16 Ekim 2021 Cumartesi

Sedat Peker’in beş ayrı suçtan müebbet hapsi istendi

Sedat Peker soruşturmasında Peker’in de aralarında bulunduğu 92 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, Peker için ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, firari Sedat Peker’in lideri olduğu belirtilen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturması kapsamında, 26’sı tutuklu 92 şüpheli hakkında iddianame hazırladı.

İddianamede, Peker’in Çekmeköy’de 2017’de Cahit Çetin’in silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin ‘tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Peker’in, ayrıca “suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurma ve yönetme”, “var olan suç örgütünün korkutucu gücünden faydalanarak silahla yağma suçuna azmettirme”, “tefecilik” ve “silahla kasten yaralama” suçlarından da toplam 262 yıl 8 aydan, 392 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, 26’sı tutuklu 92 şüpheliden Sedat Peker’in örgüt lideri, 9 şüphelinin örgüt yöneticisi, 82 şüphelinin bir kısmının örgüt üyesi, bir kısmının da örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen kişiler olduğu belirtildi. Hazırlanan iddianame, değerlendirilmek üzere Anadolu Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Sedat Peker’in son iddialarında dikkat çektiği tehlike ne?

Peker, SADAT dizisine devam ediyor “Ben açıklayınca hisselerini devretti”

Benzer Haberler