Sedat Peker’i tehdit eden ‘Hanımağa’ lakaplı Güniz Akkuş’a operasyon

15 Mayıs 2020 Cuma

Son dönemde yaptıkları karşılıklı açıklamalarla Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker lehine birbirine meydan okuyan isimlere yönelik polisin yaptığı operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında ‘Hanımağa’ lakaplı Güniz Akkuş da yer alıyor.

Son dönemde özellikle organize suç örgütü liderleri lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında bulunarak birbirlerini ölümle tehdit ettikleri belirlenen kişilere yönelik İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

‘Hanımağa’ lakaplı Güniz Akkuş’tan Sedat Peker’e tehdit: Sana 10 gün müddet veriyorum

GÜNİZ AKKUŞ GÖZALTINDA

Gözaltına alınanlar arasında “Hanımağa” olarak bilinen Güniz Akkuş da yer alıyor.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suç dünyasında faaliyet gösterip ulusal organize suç örgütü liderleri lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında karşılıklı ölümle tehdit ederek toplumun genel olarak huzuru ve asayişini bozan bazı kişileri tespit etti.

7 İLDE OPERASYON

13 şüpheliyi yakın takibe alan polis, İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Mersin olmak üzere toplam 7 farklı ilde operasyon düzenlendi. “Hijyen” adı verilen operasyonda şu ana kadar 10 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda silah ve suç unsurlarının da ele geçirildiği öğrenildi.

SEDAT PEKER’İ TEHDİT ETMİŞTİ

‘Hanımağa’ lakabı ile bilinen ve organize suç örgütü kurduğu gerekçesi ile polislikten ihraç edilen Güniz Akkuş, sosyal medayada paylaştığı video ile yurt dışında olan Sedat Peker’e meydan okumuştu.

 

 

Benzer Haberler