Sedat Peker öldürülen Deniz Poyraz için başsağlığı diledi

17 Haziran 2021 Perşembe

Suç örgütü lider Sedat Peker, HDP İzmir binasına saldırı düzenlenmesi sonucu hayatını kaybeden Deniz Poyraz için başsağlığı diledi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker HDP’ye yapılan saldırı hakkında kendisine ait resmi sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Çok büyük bir oyun kurgulanıyor. Eğer siz sokağa çıkarsanız derin mehmet ve adamları terör örgütlerinin içindeki elemanlarını olaya dahil edip ortalığı yangın yerine çevirecekler” ifadelerini kullanmıştı.

İzmir’de HDP binasına saldırı! Ateşe verdi, rehine aldı, öldürdü

Gün içerisinde yeni bir açıklama daha yapan Peker, bu sefer katledilen Poyraz için başsağlığı diledi.

Peker şunları söyledi:

1-Kıymetli dostlarım, İzmir HDP il başkanlığı binasına provokasyon amaçlı yapılan saldırıyla ilgili uyarı amaçlı üç tane tweet yazmıştım. Ancak bazı kesimlerce şahsıma aleyhte kampanya yapılır diye başsağlığı dilememiştim.

HDP’ye saldırının ardından Sedat Peker’den provokasyon uyarısı

2-O saatten bu saate kadar çok düşündüm. Eline silah almamış genç bir kızın hunharca katledilişine bile başsağlığı dileyemiyorsak, muktedir olanlar bizi tam olarak birbirimizden uzaklaştırmışlar.

3- HDP binasında provokasyon amaçlı yapılan eylemde hayatını kaybeden Deniz Poyraz isimli kardeşimize Yüce ALLAH’tan rahmet diliyorum. (Karşıt görüşte olmak ayrı, namussuz olmak ayrı bir şey).

4-Bizim savaşımız dağdaki teröristlerle, temizliğe giden bir genç kızla asla değil. Düşmanlıklar dahi namusluca yapılmalıdır, kahpece değil. (Kardeşlerim, her ne olursa olsun lütfen sokağa çıkmayın.)

Katil Onur Gencer, katlettiği Poyraz’ın fotoğrafını Whatsapp’ta paylaştı – ÖZEL

Benzer Haberler