Sedat Peker iddiası yeniden gündeme geldi

21 Temmuz 2021 Çarşamba

Sedat Peker iddiası yeniden gündeme geldi

Sedat Peker’in 3 günlük sessizliğinin ardından yeni iddialar ortaya atıldı. Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya paylaşımlarında suç örgütü lideri Sedat Peker’in yakalandığı iddia edildi. Peker’in Son beğenisini 18 Temmuz’da. Son paylaşımı ise 16 Temmuz.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in 3 günlük sessizliği dikkat çekti. En son 15 Temmuz, kayıp silahlar, iş adamları Cihan Kamer ile Fettah Tamince ve gazeteci Ahmet Hakan’dan bahseden Peker’in son beğenisi ise 18 Temmuz günü oldu.

Peker 16 Temmuz günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yüklenirken FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip şehit olan Nihal Olçok’la da mesajlaşmıştı.

Peker Uluslararası hacker grubu Anonymous’la da polemik yaşadı. Grubun 18 Temmuz günkü mesajında “Sedat Peker bize hitaben laf salatası yapmış” denildi “Yürü git, faşist” ifadesi kullanıldı.

Peker’in  yaklaşık 1 ay önce de yakalandığına dair iddialar ortaya atılmıştı. Peker BAE’li yetkililerin kendisi hakkında suikast iddiaları olduğunu söylediğini ve video çekmesini istemediklerini öne sürmüştü.

Peker’in 14 Haziran günü attığı o tweetler şöyleydi: “Öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk. Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibİ. Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler.”

Benzer Haberler