Sedat Peker Dubai’de üniversiteye başladı

Yayın tarihi: 20 Kasım 2023 Pazartesi 9:01 am - Güncelleme: 20 Kasım 2023 Pazartesi 9:05 am

YouTube üzerinden yaptığı yayınlardaki iddialarla gündemi sarsan suç örgütü lideri Sedat Peker’in iki ay içinde Türkiye’ye döneceği iddia edilmişti. İsmail Saymaz iddia ile ilgili bugünkü yazısında Peker’in Dubai’de üniversiteye başladığı eğitimi bitmeden dönmeyi düşünmediğini belirtti.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, gazeteci Talat Atila’nın Sedat Peker’in iki ay içinde Türkiye’ye döneceği iddiasını araştırdı. Saymaz, “iddiayı Peker’e sordum” diyerek gelen yanıtı bugünkü köşesinden yayınladı. Saymaz yazısında Peker’in kendisine, “Abu Dabi’de yaşadığım aile hayatı ruh dünyama iyi geldi. Ayrıca üniversiteyi tamamlamadan dönmeyi düşünmüyorum” dediğini aktardı.

Sedat Peker’in son hali ortaya çıktı!

Saymaz’ın yazısından ilgili kısım şöyle:

İddiayı yakın çevresi üzerinden Peker’e sordum.

Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nin uyguladığı yasaktan ötürü bir buçuk yıldır sürdürdüğü suskunluğunu bozarak, yanıt gönderdi.

Peker’in yanıtına geçmeden önce şu bilgiyi vereyim.

Meğer BAE’de üniversite okumaya başlamış.

Ancak güvenlik gerekçesiyle üniversitenin adını belirtmediler.

Peker, dönmeyeceğini belirterek, şöyle diyor:

“Anlattığım birçok konunun son operasyonlarla doğruluğu kanıtlanıyor olsa da, çok istesem de şu an için Türkiye’ye dönmek gibi bir düşüncem yok. Abu Dabi’de yaşadığım aile hayatı ruh dünyama iyi geldi. Ayrıca üniversiteyi tamamlamadan dönmeyi düşünmüyorum. Bu tip haberlerin hangi sebeple çıktığını anlayabilmiş değilim. Gerilimlerle dolu yaşadığımız üç sene çocuklarımı da ailemi de çok yordu. Yeni bir maceraya gerek görmüyorum.”

Tamamını okumak için tıklayın.

Kaynak: TELE1