Seçimi kaybeden muhtar, oy vermeyenlerin yakınlarının mezarlarını taşıttırdı

27 Aralık 2019 Cuma

Seçimi kaybeden muhtar, oy vermeyenlerin yakınlarının mezarlarını taşıttırdı

Trabzon Maçka’da seçimi kaybeden eski muhtar, mezarlık yapılması için bağışladığı araziden kendisine oy vermediğini düşündüğü kişilerin yakınlarının mezarlarının taşınmasını istediği iddia edildi.

Trabzon’un Maçka ilçesinin Üçgedik Mahallesinde (köyü), 31 Mart seçimlerinde 15 yıl aralıksız muhtarlık yapan Dursun Yeşilaraz, muhtarlığı rakibi Ziya Yeşilaraz’a kaptırdı.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, seçimi kaybeden Dursun Yeşilaraz, seçimlerden önce mezarlık için bağışladığı arazisinden kendisine oy vermediklerini düşündüğü kişilerin yakınlarının mezarlarının taşınmasını istediği ileri sürüldü Vatandaşlar, yakınlarına ait mezarların taşınmasının istenmesine tepki gösterdi. Eski muhtar ikna edilmeye çalışıldı. Ancak Dursun Yeşilaraz vazgeçirilemedi.

Eski muhtarı ikna edemeyen vatandaşlar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne başvurarak mezarlarını taşınması için yardım istedi. İşlemlerin ardından köy mezarlığındaki mezarların taşınması çalışması başladı. Mahallenin yeni muhtarı olan Ziya Yeşilaraz da bu anı kamera ile kayıt edip sosyal medya hesabında paylaştı.

Gözyaşlarını tutamadılar

Mezarlarını taşımak zorunda kalan vatandaşlar ise gözyaşları içerisinde yakınlarına ait mezarları taşımaya başlarken, “Muhtar, seçimi kaybetti sorumlusu bizi tuttu. ‘Mezarlarınızı alacaksınız oradan’ dedi. Bize artık o mezarlar orada kalsın taşıma deseler de, taşıyacağız” dediler.

“Köyde huzur kalmadı”

Mezarlık arazinin Dursun Yeşilaraz’ın eşi ve kız kardeşine ait olduğunu belirten muhtar Ziya Yeşilaraz, “Yaşananlardan sonra köyde huzur kalmadı. Bizim de orada mezarlarımız var. Kış ayı olduğu için taşıyamadım. Yaz dönemi geldiğinde taşıyacağım. Eski muhtar kendisine oy vermeyen kişilere karşı böyle bir yöntem izledi. 15 yıl muhtarlık yaptı. Bu seçimde ona oy vermediler diye işe mezarları çıkartmakla başladı. Üç mezar taşıdık. 5 mezar daha taşıyacağız” diye konuştu.

Benzer Haberler