Seçime 2 gün belediyenin içini mi boşaltıyorlar? İBB’den dikkat çeken devir: İşte belgesi

21 Haziran 2019 Cuma

Seçime 2 gün belediyenin içini mi boşaltıyorlar? İBB’den dikkat çeken devir: İşte belgesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 35 milyon liraya ihale ettiği Bakırköy’deki Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi inşaatını, İstanbul seçimine günler kala Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devretmek üzere protokol hazırladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 35 milyon liraya ihale ettiği Bakırköy’deki Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi inşaatını, İstanbul seçimine günler kala Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devretmek üzere protokol hazırladı.

Hazırlanan protokolün tüm yazışmaları 18 Haziran günü bir gün içinde yapılması dikkatleri çekti.

Oda TV’den Çağdaş Ulus’un haberine göre;CHP İBB Grup Sözcüsü Tarık Balya “23 Haziran’da seçimi kaybedeceğini anlayan AKP, İBB’nin içini boşaltıyor. Seçime günler kala hazırlanan bu protokol gayri ahlaki” dedi.

Sözcü Gazetesinin gündeme getirdiği Ataköy’deki taşınmazın devri sonrası bu kez Ataşehir’de bulunan 9 bin 47 metrekarelik İBB’ye ait arazi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredildi.

Yazıda, Yukarı Dudullu Mahallesi Çardakdere mevkiinde bulunan 7290 parselde bulunan 5930 metre kare arazi ile 14637 parselde yer alan 3 bin 117 metrekareden oluşan İBB adına tahsisli iki arazinin Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredildiği belirtildi. Bu arazilere de öğrenci yurdu yapılacağı açıklandı.

Benzer Haberler