Seçimde hile yapıldığını iddia ederken saç boyasının azizliğine uğradı

20 Kasım 2020 Cuma

Seçimde hile yapıldığını iddia ederken saç boyasının azizliğine uğradı

ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın avukatı Rudy Giuliani’nin, başkanlık seçimlerinde “usulsüzlük yapıldığı” iddiaları hakkında düzenlediği basın toplantısı sırasında saç boyasının yüzüne akması sosyal medyada gündem oldu.

ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın avukatı Rudy Giuliani’nin, seçimlerde “usulsüzlük yapıldığı” iddiaları hakkında düzenlediği basın toplantısı sırasında saç boyasının akması kameralara yansıdı.

HİLE VE USULSÜZLÜK ISRARI

ABD’de 3 Kasım’da düzenlenen başkanlık seçimlerinde Demokrat aday Joe Biden’ın zafer ilan etmesine rağmen Trump’ın ekibi, seçimlerde hile ve usulsüzlük yapıldığına yönelik ısrarını sürdürüyor.

Trump’ın avukatı Rudy Giuliani, düzenlediği basın toplantısında Demokratların, çeşitli eyaletlerdeki birden fazla kentte seçim hilesi organize ettiğini savundu.

Seçim hilesine yönelik Demokratlar tarafından tertip edilen merkezi bir plan olduğunu öne süren Giuliani, bu planın özellikle Demokratların elindeki büyük kentlere odaklandığını dile getirdi.

SAÇ BOYASI AKTI

Giuliani’nin, basın toplantısı esnasında yoğun bir şekilde terlemesiyle birlikte saç boyasının akması da kameralara yansıdı.

Giuliani, Detroit ve Philadelphia gibi büyük kentlerin “uzun bir seçim hilesi mazisi olduğunu” iddia etti.

Pensilvanya eyaletindeki usulsüzlüklerin bir kütüphaneye sığacağını kaydeden Giuliani, usulsüzlüklerin faili olarak milyarder George Soros ve Clinton Vakfı’na işaret etti.

Benzer Haberler