Seçim bitti, TRT Özgür Özel’in grup konuşmasının 7 dakikasını yayınladı

Yayın tarihi: 16 Nisan 2024 Salı 3:50 pm - Güncelleme: 16 Nisan 2024 Salı 3:52 pm

Seçim döneminde tepkilerin odağındaki TRT bugün CHP lideri Özgür Özel’in grup konuşmasının yaklaşık 7 dakikasını canlı olarak yayınladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel bugün partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Özgür Özel’in konuşmasını seçim öncesinde eleştirilerde bulunduğu TRT de yayınladı. TRT Haber, Özel’in konuşmasının yaklaşık 7 dakikasını yayınladı. TRT Haber, Özgür Özel’in açıklamalarını sosyal medya hesabından da paylaştığı görüldü.

TRT’YE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin 27 Şubat’taki grup toplantısında TRT’ye tepki göstermişti. 1 Ocak 2024 tarihinden bu yana AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’li yöneticilerinin TRT’de 2 bin 592 dakika yer aldığını aktaran Özel, kendisine sadece 43 dakika yer verildiğini aktarmıştı. Özel, “Er geç, yarın öbür gün ölür de gidersek dirime gelmeyen ölüme de gelmesin. Hiçbir yere yasak koymadım, TRT’yi cenazeme istemiyorum” demişti.

CHP heyeti gündem olan yayın süreleri sonrası TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ile görüşmüştü. Sobacı yayın süreleri için ‘nereden saptandığı belli olmayan süreler’ demiş, ‘editöryal bağımsızlık’ bahanesine sığınmıştı.

TRT’den CHP’ye komik bahane: Editöryal bağımsızlık

Kaynak: HABER MERKEZİ