Seçil Erzan’ın dolandırıcılık iddiaları ardından Halit Ergenç’in oynadığı sahne gündem oldu!

30 Kasım 2023 Perşembe

Aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerinde olduğu tanınmış isimleri milyonlarca dolar dolandırdığı iddiasıyla yargılanan bankacı Seçil Erzan, ülke gündeminin bir numaralı gündemi olmayı sürdürüyor. Son günlerde ‘ponzi sistemi’ ile dolandırıcılık art arda ortaya çıkarken Halit Ergenç’in 2020 yılında yayınlanan Babil dizisinde ponzi sistemini anlattığı sahne sosyal medyada yeniden gündem oldu.

‘Fatih Terim Fonu’ altında ponzi sistemi kuran ve ünlü futbolcuların bulunduğu çok sayıda kişiyi milyonlarca dolar dolandırdığı iddiasıyla yargılanan bankacı Seçil Erzan, Türkiye gündeminin bir numaralı ismi. Halit Ergenç, Aslı Enver, Birce Akalay, Mesut Akusta, Nur Fettahoğlu ve Ozan Güven’in başrollerde yer aldığı Babil dizisinde ponzi sisteminin anlatıldığı sahne sosyal medyada viral oldu.

Babil dizisindeki Halit Ergenç’in canlandırdığı ekonomi profesörü İrfan, öğrencilerine ponzi sistemini şu sözlerle anlatıyor:

“Siz bana şimdi başlarken işe 1000’er lira para vereceksiniz. Ve ben size söz veriyorum her ay bu 1000 liranıza her ay 100 lira faiz vereceğim. Bana bu parayı verir misiniz? 100 kişiden 1000’er lira para aldım. 100.000 lira etti. Birinci ayın sonunda ben size faiz vermek zorunda mıyım? 100 kişi 100 liradan ne kadar faiz ödeyeceğim 10.000. Verdim 100 lira faiz. Ne kaldı benim cebimde 90.000 benim cepte. Ben size bu faizi ödedim mi?“

Bankacı Seçil Erzan Candan kardeşlerle aynı koğuşta