Scooter sürücüleri kural tanımadı

8 Kasım 2021 Pazartesi

İstanbul’da, elektrikli scooter denetimleri bir taraftan trafikte yapılan ihlaller diğer taraftan sürüyor. Beşiktaş’ta sürücülerin kimi iki kişiyle kimi köpeğiyle scooter kullanarak kuralları ihlal etti.

Beşiktaş, Ortaköy’de polis ekipleri tarafından sıkça elektrikli scooter denetimleri yapılıyor. Scooter kullanan bazı sürücüler ise kurallara uymama noktasında kararlı. Bazı scooter kullanıcılarının kaldırımda gittiği, kiminin de scootera iki kişi ya da köpeğiyle binerek kuralları ihlal ettiği görüldü. Bir scootera iki kişi binerek, kuralları ihlal eden iki kişi ise kameralara poz verdi. Kaldırımdan giden scooter kullanıcıları ise bisiklet ya da scooter yolu olmadığı için kaldırımı tercih ettiklerini söyledi.

Scooter kullanan bir kişi, “Ulaşım, İstanbul’da son zamanlarda çok zamlandı, çok da pahalandı. Öğrenci olsak da çalışan olsak da bunlar da kötünün iyisi diyebiliriz. Taksiye, minibüse ya da otobüse göre daha avantajlılar” dedi. Kendisine kaldırımda scooter kullandığı hatırlatılması üzerine bir sürücü “Evet ama maalesef bisiklet yolu yok şu an. Ben İzmir’den geliyorum. Orada bisiklet yolu daha yaygın, insanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Tabi biz de istemeyiz böyle kaldırımda insanların içinden gitmeyi ama mecbur kaldıkça maalesef başka opsiyonumuz yok” şeklinde cevap verdi. Scooter kullanıcısına “Sürücüler size dikkat ediyor mu” sorusuna karşılık “Yok genelde küfrediyorlar” şeklinde karşılık verdi.

Akşener ve Kılıçdaroğlu, İstanbul Maratonu’nda kaç adım attı?

Benzer Haberler