Savcı Sayan’ın İBB’ye tavsiyesi olay oldu: ‘Bu hesapla Ağrı batar’

27 Kasım 2021 Cumartesi

Savcı Sayan’ın İBB’ye tavsiyesi olay oldu: ‘Bu hesapla Ağrı batar’

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın İstanbul’da ekmek fiyatını bilmeden İBB’ye yaptığı tavsiye sosyal medyada gündem oldu: “Bu hesapla Ağrı batar.”

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medyadan yayınladığı videoda Türkiye’de en ucuz ekmeğin Ağrı’da olduğunu söyleyerek 210 gram ekmek fiyatının 1.40 TL’ye çekildiğini duyurdu.

“AĞRI’DA EKMEK 1.40 TL OLACAK, İBB ÖRNEK ALSIN”

Kamera karşısına geçerek açıklamada bulunan Sayan, İBB’ye seslenerek şunları söyledi: “İstanbul’da belediye başkanı da inşallah Ağrı’yı örnek alır. Ekmeği daha da aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 4-5 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa, biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak. Biz Ağrılı kardeşlerimizle 1,40 TL’den ekmek satışına devam edeceğiz. Herkese afiyet olsun. Ekmek bizim için kutsaldır.”

İBB SÖZCÜSÜ: BU HESAPLA AĞRI BATAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun ise Savcı Sayan’a yanıt olarak yaptığı paylaşımda, “Ağrı’ya Halk Ekmek gönderelim de belediye zarar etmesin. Bu hesapla Ağrı batar” ifadelerini kullandı.

Vergi, harç ve cezalara TÜİK enflasyonunun iki katı zam

Benzer Haberler