Şatafatlı görgüsüz ‘bebek mevlidi’ AKP’li Sağlık Bakanı’nın müşaviri çıktı… Bu da bir başka videoları

17 Kasım 2019 Pazar

Sağlık Bakanlığı Eski Müşaviri Ahmet Emin Söylemez ve Instagram fenomeni Büşra Nur Çalar’ın bebekleri için düzenledikleri şatafatlı mevlid sosyal medyada tartışma yarattı. Mevlid görüntülerinde anne Çalar’ın yeni doğan bebeğine tek taş yüzük taktığı görülüyor.

AKP döneminde Sağlık Bakanlığı’nda müşavirlik de yapan Ahmet Emin Söylemez’in kızının şatafatlı mevlüt töreni sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Muhafazakar sosyetenin şatafatlı kutlamalarına bir yenisi daha eklendi. Instagram fenomeni Büşra Nur Çalar’ın bebeği için düzenlediği lüks mevlid görüntüleri sosyal medyada günün konusu oldu.

Sosyal medyada gündem oldu! Muhafazakar sosyetenin bebek mevlidi tartışma konusu oldu

Instagram fenomeni ve Youtuber Büşra Nur Çalar, doğacak bebeği için hazırladığı bebek odasının görüntülerinin ardından, Berra Aksa adını verdiği bebeğinin mevlidi için de tartışma yaratacak bir merasim düzenledi.

Sosyal medyada sıklıkla paylaşılan, bekarlığa veda, kına gecesi, düğün, mevlid gibi organizasyonlarda, lüksün ön plana çıkarılması dikkat çekiyor.

Ekşisözlük’te de gündem olan mevlide ilişkin başlığı açan kullanıcı tepkisini “5 metrekare odada 3 yıl açlıkla mücadele etmiş peygamberin ümmeti bu olmamalı” diye dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl Youtuber Büşra Nur Çalar, bebeği Berra Aksa için hazırladığı bebek odası ile çok konuşulmuştu. Özellikle sosyal medyadan çok sert eleştiriler gelse de Çalar, bu duruma aldırış etmedi ve kızının mevlidi için yine kesenin ağzını açtı. Şatafatlı kutlama görüntüleri bir anda sosyal medyada da yayıldı.

Anne Büşra Nur Çalar, yeni doğan bebeğine tek taş yüzük taktı

 

“Beyaz Türklerden özür dilerim”

Ömer Turan sosyal medya hesabı Twitter üzerinden söz konusu Mevlit törenine tepki göstererek, “Senelerce monşer olarak yaftalayıp sert bir şekilde eleştirdigim Beyaz Türklerden özür dilerim. Sizdeki para ve gücün çok küçük bir kısmına çok küçük bir zaman diliminde sahib olduk ama dağıtmadıgımız hiç bir yerimiz kalmadı. Yakında mevlütü bile dans ederek kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

Büşra Nur Çalar Kimdir?

Büşra Nur Çalar 1994 yılında dünyaya gelmiştir. Instagram fenomeni ve girişimci olarak tanınan ünlü isim, doğma büyüme İzmirlidir. Baba tarafından ise aslen Sivas’ın ileri gelen ailelerinden olan Çalar sülalesindendir. Çalar ailesi daha sonra İzmir Bayraklı İlçesine yerleşmiş bu nedenle İzmir’de doğmuştur.

23 Nisan 2017 tarihinde Mavi Marmara Gemisi şehitlerinden olan Uğur Süleyman Söylemez’in oğlu, Ahmet Emin Söylemez ile evlenmiştir.

Son dönemlerde özellikle çekmiş olduğu işaret dili videoları ile gündeme gelen Büşra Nur aynı zamanda Hint kınacısı olarak da tanınmaktadır.

Bir dönem Suriye, Ürdün ve Lübnan’da yaşadığını belirten Büşra Nur Çalar, oralarda kadınların yere hasır serip uygun fiyatlara kına yaptıklarını, kendisininde 10 günde bir gidip kına yaptırdığını, daha sonra Türkiye’ye döndükten sonra elindeki kınaların çıkmaya başladığını ve kendisinde büyük bir eksiklik hissettiğini belirtmiştir. Bunun üzerine profesyonel kına tasarımcısı olmaya karar vermiştir.

Turizm Otel İşletme bölümünde eğitim görmüş ayrıca 6 ay yurt dışında dil eğitimi almıştır. Hint kınası ile tanışması da bu dönemde olmuştur.

Sosyal medyada İzmir Henna adlı bir sayfa açmış ardından bu ismin patentini almıştır.

Benzer Haberler